Strony internetowe

W oczach użytkownika - usera - co ma największe znaczenie?

Strony internetowe Bielsko w oczach usera

Twoja witryna powinna być zaprojektowana z myślą o odbiorcach i powinna zapewniać poprawę komfortu użytkowania. Twoja strona internetowa jest jednym z najważniejszych aspektów obecności Twojej marki w Internecie i ważne jest, aby odpowiednio ją zaprojektować. Twoja witryna to także miejsce, w którym pielęgnujesz swoje leady - aby uzyskać konwersje. Nie możesz więc pozwolić sobie na awarie witryny, które mogą spowodować, że Twoi potencjalni klienci odbiją się od niej.

Twoje Strony internetowe powinny być zaprojektowana z myślą o odbiorcach i powinny zapewniać dobre wrażenia użytkownika. Dobry projekt strony internetowej ma wiele innych zalet, zarówno dla Twojej firmy, jak i odbiorców. W tym poście omówimy, dlaczego dobry projekt strony internetowej jest ważny – patrząc na to z perspektywy userów – potencjalnych odbiorców Twojej oferty.

Strony internetowe dla usera – dlaczego to jest najważniejsze?
Gdy zastanawiasz się nad przeprojektowaniem swojej witryny lub nawet utworzeniem nowej witryny dla swojej firmy, określenie obszarów, na których należy się skoncentrować, może być trudne, biorąc pod uwagę wybór dostępnych opcji. Prawda jest taka, że dobre projektowanie stron internetowych to kwestia holistyczna. Musisz być w stanie zadowolić zarówno swoich odbiorców, jak i Google, jednocześnie zapewniając, że wszystkie informacje o Twojej firmie są przedstawiane w spójny, atrakcyjny sposób. Dlatego zawsze dobrze jest zainwestować w pomoc ekspertów od projektowania stron internetowych - rozumieją oni znaczenie dobrego projektowania stron internetowych i wiedzą dokładnie, jak to zapewnić. W dzisiejszych czasach możesz stworzyć stronę internetową z szablonów w kilka godzin lub współpracować z agencją, która przeprowadzi Cię przez cały proces. Przedstawiamy kilka powodów, dla których projektowanie stron internetowych jest ważne i co należy wziąć pod uwagę na każdym etapie.

Pierwsze wrażenie – ma znaczenie! Pomyśl o swojej stronie głównej jako o pierwszej stronie gazety. Musi być kusząca, musi przyciągać ludzi i musi zachęcać ich do zagłębienia się w Twoją firmę i jej usługi. Twoja strona internetowa jest również pierwszym wrażeniem, jakie ludzie odbierają o Twojej firmie, dlatego konieczne jest, aby była dobra. Włącz swój branding i upewnij się, że mówisz potencjalnym klientom, co reprezentujesz. Ocenią Cię w ciągu kilku sekund, musisz je wykorzystać. Jeśli Twoja witryna wygląda na przestarzałą, wolno się ładuje lub nie ma spójnego interfejsu użytkownika, który ułatwia odbiorcom znalezienie potrzebnych informacji, użytkownicy dokonają założeń dotyczących Twojej firmy, zanim jeszcze nawiążą kontakt. Upewnij się, że Twoja witryna — a w szczególności — strona główna szybko informuje ludzi, co robi Twoja firma, i zapewnia odwiedzających, że są we właściwym miejscu, aby zaspokoić ich potrzeby w danym momencie. Pozycjonowanie stron w Google nagrodzi Cię za to, a Twoi goście zostaną na stronie na dłużej i będą do niej wracać.

Strony internetowe a Wizerunek marki
Twoje strony internetowe są odzwierciedleniem Twojej marki i wszystkiego, co reprezentuje. Zwykle jest to jedna z pierwszych rzeczy, na które ludzie patrzą, aby poznać markę, a zatem pomaga wyrobić pierwsze wrażenie. Elementy projektu Twojej witryny, takie jak kolory, czcionki, obrazy itp., tworzą tożsamość Twojej marki. Dlatego musisz starannie wybierać te elementy i dbać o ich spójność w całej witrynie. Oto niektóre z elementów projektowania stron internetowych, które należy starannie wybrać, a następnie konsekwentnie stosować.

Kolory używane na stronach internetowych - Jeśli masz już kilka kolorów marki, które pasują do Twojego logo i innych elementów tożsamości marki, powinieneś użyć ich również na swojej stronie internetowej. Jeśli jednak zaczynasz od zera, możesz wykorzystać różne badanie, które powstały po to, aby pomóc zrozumieć skojarzenia kolorów. Na przykład, jeśli chcesz kojarzyć swoją markę z zaufaniem, powinieneś użyć koloru niebieskiego. A jeśli chcesz, aby konsumenci myśleli, że Twoja marka wytwarza produkty wysokiej jakości, kolor czarny może pomóc Ci stworzyć taki wizerunek. Podobnie, w zależności od tego, jakie skojarzenia z marką chcesz tworzyć, możesz wybrać kolory swojej marki. Następnie możesz wybrać kolory, które wywołują w ludziach określone emocje lub myśli. Na przykład kolor niebieski jest najbardziej kojarzony z zaufaniem, a czarny z jakością.

Strony internetowe a ich układ - Zasadą jest, aby układ był prosty, przejrzysty i zaprojektowany w sposób, który zwraca uwagę na najważniejsze części. Ponadto liczbę opcji menu lub elementów menu rozwijanego należy określić na podstawie preferencji odbiorców. Możesz poeksperymentować z kilkoma różnymi układami i przeprowadzić testy podzielone, aby zrozumieć, co najlepiej sprawdza się w przypadku Twoich odbiorców. Na pewno z łatwością poruszając się po sieci znajdziesz przykładów zaśmieconego projektu strony internetowej i możesz się domyślać jego wpływu na użyteczność. Taka witryna jest bardzo trudna w nawigacji, a brak projektu siatki sprawia zwykle, że jest też niezwykle chaotyczną witryną. Powinno się dążyć do witryn z czystszym układem, która jest rozsądnie ustrukturyzowana. Zastosowanie formatu siatki dodatkowo może dodać strukturę stronie.

Liternictwo - Czcionki i typografia używane przez strony internetowe - Ogólna zasada wyboru czcionki jest taka, że powinna być: czytelna wyraźnie widoczna na wybranym kolorze tła. Rzeczywisty wybór powinien jednak zależeć od odbiorców. Na przykład młodsi ludzie często wolą bardziej zabawne i stylowe czcionki. Starsi ludzie mogą preferować przejrzyste i proste, łatwiejsze do odczytania. Twoja czcionka powinna również odzwierciedlać osobowość Twojej marki i to, czy chcesz wyglądać profesjonalnie, czy też zabawnie i młodzieńczo. Możesz też użyć kreatywnej czcionki, aby odzwierciedlić własną kreatywność.

Dostępność strony internetowej - Powinieneś zaprojektować swoją stronę internetową w taki sposób, aby była dostępna dla wszystkich. Nie tylko poprawi to wrażenia dla odbiorców, ale jest również wymagane przez prawo. Oznacza to zaprojektowanie witryny tak, aby osoby niepełnosprawne również miały do niej dostęp. Tak więc, niezależnie od tego, czy tworzysz swoją witrynę samodzielnie, czy korzystasz z agencji zajmującej się projektowaniem stron internetowych, upewnij się, że projektujesz dostępną stronę internetową. Chociaż może to być niezwykle trudne, możesz w pełni wykorzystać gotowe rozwiązania, aby uprościć cały proces. Dzięki temu Twoja strona internetowa natychmiast wyświetli przystępny interfejs. Pomoże Ci to włączyć większą liczbę osób do swoich odbiorców.

Nawigacja w witrynie - Jedną z największych zalet dobrego projektu strony internetowej dla odbiorców jest to, że może pomóc im w łatwym poruszaniu się po witrynie. Ostatecznym celem każdego odwiedzającego Twoją witrynę jest szybkie odnalezienie poszukiwanych informacji. Projekt witryny powinien ułatwić ten proces i pomóc odwiedzającym poruszać się po witrynie bez zgubienia się. Im bardziej przyjazna dla użytkownika jest Twoja witryna, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie: zaangażują się w Twoje treści podejmą pożądane działania. Dobry projekt strony internetowej powinien mieć na celu zapewnienie jak najlepszych doświadczeń użytkownika, co ostatecznie przekłada się na konwersje. Czasem największym ideałem będzie tutaj bardzo prosty, ale wciągający projekt strony internetowej, na której możesz znaleźć wszystko - nawet bezpośrednio na stronie głównej. Bez niechlujnych rozwijanych menu, bez hierarchii stron, po prostu przejrzysty i prosty projekt typu wszystko, co musisz wiedzieć - znajdziesz tutaj.

O czym jeszcze pamiętać projektując strony internetowe pod usera? - Projektowanie stron internetowych to ważna sprawa i nie należy jej lekceważyć. Dobrze zaprojektowana strona internetowa może pomóc wywrzeć dobre wrażenie na potencjalnych klientach. Może również pomóc w pielęgnowaniu potencjalnych klientów i uzyskiwaniu większej liczby konwersji. Jednak, co ważniejsze, zapewnia dobre wrażenia użytkownika i pomaga odwiedzającym witrynę z łatwością uzyskać dostęp do witryny i nawigować po niej. Jeśli więc szukasz projektantów do stworzenia swojej witryny, jak widać - możesz nam zaufać, że jesteśmy w stanie zaprojektować przyjazne dla użytkownika i dostępne strony internetowe. Jeśli masz już stronę internetową, zawsze możemy dla Ciebie przeprowadzić audyt strony i zoptymalizować ją tak, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika i poprawić dostępność. Tworząc przejrzyste, intuicyjne środowisko użytkownika, które pozwala potencjalnym klientom odfiltrować lejek sprzedażowy, na każdym kroku zdobywasz ich zaufanie, co jest równoznaczne z całą ważną sprzedażą. Połącz wspaniały projekt strony internetowej z wyrazistą, dokładną i skierowaną do odbiorców kopią, a uzyskasz niezawodną receptę na sukces. Jednak bez profesjonalnych wskazówek projektowanie stron internetowych może być terminowe i kosztowne – nie tylko dla Twojej obecnej kieszeni, ale także dla Twojej przyszłej kieszeni. Dlatego polecamy nasz zespół ekspertów od projektowania stron internetowych, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu stronami internetowymi dla firm z wielu branż. Jesteśmy do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.

Wygląd – wyglądem, ale nie zapomnij o SEO! Postaw na pozycjonowanie stron - Najskuteczniejsza strategia SEO zaczyna się od początku. Projektanci stron internetowych będą mogli uwzględnić zarówno elementy poza stroną, jak i elementy na stronie, które mogą mieć wpływ na widoczność Twojej witryny dla Google podczas tworzenia witryny. Na przykład Google bierze pod uwagę elementy strony multimedialnej w swoim algorytmie rankingu, podczas gdy musi również istnieć opcja dodawania odpowiednich tagów i elementów kodowania do stron, aby zmaksymalizować ich widoczność. Dobrze ustrukturyzowany i zoptymalizowany kod w połączeniu ze strategią SEO, która obejmuje często publikowane treści dobrej jakości, może wpłynąć na sposób, w jaki roboty wyszukiwarek przemierzają i indeksują Twoją witrynę. Jeśli Twoja witryna jest dobrze zbudowana i aktualizowana, nie będziesz musiał tak ciężko walczyć o widoczność. WSKAZÓWKA: Ważne jest, aby Twój kod był przyjazny dla SEO. Jeśli chcesz zapewnić odpowiednie praktyki projektowania stron internetowych i późniejszą widoczność w wyszukiwarkach, skontaktuj się z nami już dziś.

Tworzenie witryn www to ciężki temat. Ludzie mają różnorakie opinie w temacie tego, co tworzy świetny projekt strony, a co nie. Niektórzy sądzą że Twoja witryna winna być naprawdę piękna z aktualnym, nowoczesnym designem aby przyciągnąć uwagę. Inni sądzą że projektowanie witryn www nie ma w rzeczywistości dużego znaczenia i chcesz wyłącznie witryny, która działa i zezwoli ludziom robić, co chcą, jak różne strony internetowe, które można oglądać codziennie Obie odpowiedzi są zrozumiałe w zależności od branży bądź firmy, o której się mówi Ale jak zrozumieć co jest dla Ciebie właściwe Jak możesz zorientować się że projektant stron ww rozumie o co chodzi i nie popełnia błędów? Ten tekst wskazuje na parę wielkich grzechów powiązanych z opracowaniem stron www których nie zamierzasz stworzyć na własnej stronie Znakomita informacja będzie tego rodzaju że wszystkie są zwykłymi wytycznymi których winna pilnować każda witryna. Bez względu na to czy zyskasz niezły projekt, czy nie, wciąż możesz wiedzieć więcej o tych aspektach projektowania i ich użyciu w danym projekcie Możesz użyć tych reguł aby wiedzieć że projektant stron www ma pojęcie co czyni To, że ktoś jest świetnym projektantem, nie będzie oznaczać że rozumie jak projektować online A to, że ktoś stawia strony internetowe, nie musi oznaczać że rozumie jak stworzyć witrynę, która będzie spełniać cel Patrz na zasady uwzględnione w tym miejscu i zastosuj je, jeśli to ważne aby wiedzieć że projektant witrynę zoptymalizowaną pod kątem pozyskania upragnionych efektów Błąd 1: zdecydowanie za mała czcionka Pierwszym błędem, jaki się często spotyka jest stawianie witryny ze zbyt małymi czcionkami. Przyczyną może być to że niegdyś większość stron www na takie czcionki stawiała Standard to było około 12 pikseli (9 punktów) i niemal wszyscy szukali tego standardu. Jednak po jakimś czasie ludzie zrozumieli że czcionki 12px są rzeczywiście do czytania online Gdy ekran jest osadzony 24 cale od czyjejś twarzy, mniejsze czcionki komplikują czytanie i takie strony internetowe nie odwiedza się chętnie Ludzie zrozumieli również że masz jedynie małą ilość czasu, aby zachęcić odwiedzających i poinformować ich, że znaleźli właściwą stronę Przykładowe z badań potwierdza również że powszechny okres uwagi zabiera 8 sekund, o jedną sekundę mniej aniżeli średni czas skupienia złotej rybki. Tak samo badanie potwierdza że ludzie czytają jedynie 28% słów na normalnej stronie www Badanie wskazuje że średni czas skoncentrowania koncentracji ludzi to 8 sekund, o jedną sekundę mniej aniżeli złota rybka. Czy to w ogóle jest realne Aby od razu skupić uwagę innych, zrealizuj takie działania zrób świetne heady które skupią uwagę odbiorców Napisz ciekawe treści, dzięki którym sprawdzą więcej niż 28% tego, co zostało napisane Korzystaj czcionek nagłówków, które są naprawdę spore aby skupiać uwagę. Musisz mieć pewność że czcionki bazowe są naprawdę spore aby czytelnicy nie poddawali się, gdyż są wymęczeni mrużeniem oczu. Ze wszystkich przyczyn nadmienionych powyżej rozmiary czcionek zwiększyły się w ciągu ostatnich kilku lat tak bardzo że wielu uznaje 16 pikseli za minimalny rozmiar czcionki, a sporo stron będzie również większych przy mniejszym rozmiarze 18 pikseli, przede wszystkim gdy sporo czytasz. Trzeba wiedzieć że celem tworzenia treści będzie pozyskanie uwagi odbiorcy i zachęcenie go do poczytania Kiedy zapłacisz copywriterowi dobre pieniądze bądź sam tworzysz swoją treść na strony internetowe, musisz wiedzieć że zostanie to przeczytane i nie zostanie pokryte niewielką czcionką, która będzie to utrudniać Trzeba też rozumieć że nie wszystkie czcionki tak samo się zachowują Font Arial o rozmiarze 16 pikseli może być dużo mniejsza aniżeli wersja innej czcionki o rozdzielczości 16 pikseli. Będzie to coś, o czym warto wiedzieć wybierając rozmiar czcionki, zatem nie decyduj się arbitralnie 19 pikseli, gdyż wykonała to inna witryna, jedynie z tego celu aby wiedzieć że twoja wersja 19 pikseli nie jest tak ogromna Musisz wiedzieć że czcionki stopki mogą być dużo mniejsze tak samo jak podteksty, ale jeżeli stworzyłeś coś, co chciałbyś aby ludzie odczytali weź pod uwagę zastosowanie przynajmniej 16-pikselowej czcionki. Wytyczna dla fachowców aby rozumieć wielkość czcionki, jaki chcesz wykorzystać na kanwie preferowanych stron www pobierz rozszerzenie WhatFont do wersji Google Chrome. To dodatek do przeglądarki Chrome, która rzeczywiście upraszcza klikanie czcionek celem monitorowania jakiego typu i rozmiaru chce strona Inny błąd slidery. z jakiego powodu tak dużo stron korzysta takich sliderów. Czy są efektywne Czy to udany pomysł na pokazanie informacji targetowi Najczęściej jest inaczej Zmieniające się banery są naprawdę niefajne i trzeba je faktycznie zdjąć Jaki jest pomysł posiadania slidera w witrynie, jeśli jedynie garstka ludzi zaciekawi szczegół który zajmie cenne miejsce na stronie głównej, a już na pewno gdy 84% tych kliknięć i tak tyczy się bazowego elementu? Po co straszyć ludzi czymś, co się zmieni co niełatwo jest sprawdzać Z jakiego powodu nie dać im jednej opcji do selekcji skoro większość i tak wybiera pierwszy element jaki wskażą strony internetowe? Z jakiego powodu więc tak dużo osób korzysta sliderów, skoro są one tak nieefektywne Najfajniejsza opcja jaką można opracować będzie taka, że wygląda to na miłą i zaawansowaną technologicznie opcję a twórcom witryn online bez trudu ją zawrzeć Opierając się na tych wymienionych kwestiach właściciele biznesów przytakują pragnę jeden z tych fantastycznych ruchomych sliderów, a designerzy witryn internetowych będą się do tego stosować gdyż mogą wyglądać ładnie i nie jest to ciężkie do zrobienia Lecz właściciele posiadający strony internetowe muszą wiedzieć czy będą dobre i czy są genialnym pomysłem dawania informacji na swojej stronie chociaż dużo innych mądrych marketingowców internetowych już nie sądzi że tak jest. Aby zaradzić ten problem, zadaj sobie pytanie jak najrozsądniej przedstawić wszystkie informacje, zamiast selekcjonować stronkę która wpadła Ci w oko i kopiować jej projekt, w tym ładnie prezentujący się slider, którego używają na stronie głównej. Jeśli uwzględnić kreowanie własnej witryny, działaj zgodnie z tymi instrukcjami, aby pozyskać świetne efekty Nie zapominaj aby nie dorzucać slidera na ślepo tylko temu że robią to wszyscy inni również jeżeli Twój projektant go zaleca Pomyśl w jaki sposób najlepiej przedstawić własne wiadomości na stronie głównej, zamiast ślepo ściągać strony internetowe, które mają inni Wyselekcjonuj jedną konkretną ofertę do ulokowania w polu A na swojej stronie głównej i kieruj się w tę stronę Zawsze będą inne rzeczy, które masz zamiar reklamować lecz możesz to zrobić w kolejnej części strony bądź przy pomocy przycisku na górze strony. Wybierz przykładową ofertę, wyróżnij ją, a później pozwól swojej witrynie się promować Aby rzeczywiście podsumować końcową kwestię, musisz pomyśleć o celu nr 1, jaki ma zyskać Twoja witryna. Skup się na tym, a nie na wszystkich innych sloganach Wyzwanie 3: Czcionki o małym kontraście. Kolejnym dużym wyzwaniem popełnianym przez społeczeństwo będzie stosowanie liter o małym kontraście. Mały kontrast może oznaczać jaśniejszą czcionkę na jasnym tle bądź ciemniejszą czcionkę na ciemnym tle. Niezmiennie musisz mieć pewność, że zawartość Twojej witryny będzie tak czytelna, jak to jest wykonalne Ilość światła, które dochodzi do naszych oczu w wieku 40 lat, to jedynie część ilości światła, które wnika do naszych oczu gdy mamy 20 lat. To zmniejsza się do 20% w wieku 60 lat. Niemal 9% Polaków cierpi na wadę wzroku. Uwzględniając te statystyki, czy rzeczywiście zamierzasz utrudnić odwiedzającym sprawdzanie Twoich treści, przede wszystkim po tym, jak zapłaciłeś tak wielkie pieniądze za strony internetowe i tak długo pracowałeś, aby sprowadzić ich na witrynę Możesz na to zaradzić niezmiennie korzystając z czcionek o wysokim kontraście. Jeśli tło będzie ciemniejsze czcionka winna być jasna, a jeśli tło będzie jasne, czcionka winna być ciemna. Tak naprawdę to warto zrobić jeszcze coś więcej Rzadko ma to miejsce że należy skorzystać innego rodzaju kolorów czcionek niż czarny lub biały. Czasem projektanci typują jaśniejszą szarą czcionkę na białym tle bądź jasnoniebieską czcionkę na granatowym tle. Z jakiego powodu Czy rzeczywiście będzie to prostsze do odczytania, czy naprawdę chcesz dołączyć „atrakcyjność wizualną”? Książki nie bez powodu korzystają z czarnych czcionek na białym tle - są proste do przeczytania Strony internetowe winny pójść za tym przykładem. Lekcja do wszystkich jest taka, że czcionki winny za każdym razem mieć spory kontrast z tłem za nimi. Jeśli jesteś zdania że tekst jest niełatwy do odczytania i sądzisz że powinien być wzmożony kontrast, nie wahaj się odezwać do twórcy i z nim pogadać Twoja witryna nie jest prezentacją projektu. To miejsce sprzedaży i zwiększenie konwersji. Jeszcze jedna podpowiedź istotny jest nie tylko duży kontrast, ale również oszczędne korzystanie odwrotnego typu. Tekst odwrócony to biały tekst na czarnym (lub wielobarwnym tle zamiast czarnego tekstu na bieli Reklamy nigdy nie powinny być umiejscowione w trybie odwrotnym. Koniecznie musisz pamiętać o stosowaniu czcionek o dużym kontraście, lecz również Oszczędnie korzystaj tekstu odwróconego. Niekiedy tekst odwrócony prezentuje się świetnie lecz może mieć ogromny wpływ na czytelność i zachowanie. Dlatego trzeba go używać jedynie w przypadku tych części witryny, które nie potrzebują sporej ilości czytania i nie są tak znaczące Mówiąc najogólniej rozsądnie byłoby pomyśleć dwa razy, zanim użyjesz tekstu odwrotnego na tworzone strony internetowe. Do tego zbyt często pomijana będzie wysokość linii tekstu. Sporo projektantów stron internetowych i programistów selekcjonuje czcionkę, wybiera rozmiar, arbitralnie wybiera taką a nie inną wysokość a następnie nazywa to dopracowanym projektem na strony internetowe. Jednak wysokość linii ma naprawdę spory wpływ na cały projekt i atrakcyjność witryny. Wytypowanie niewłaściwej wysokości wiersza może sprawić że czcionki będą wyglądać na przesadzone Może to zniszczyć cały projekt.

Zobacz również:
Strony internetowe z dotacji Bielsko

MonikaBielsko - Biała - 10 lipiec 2022
Social media: