Jak pozycjonowanie pomaga w rebrandingu

 • Autor: Monika
pozycjonowanie moze pomoc w rebrandingu
pozycjonowanie moze pomoc w rebrandingu

Wypróbuj skuteczne metody

W końcu zdecydowałeś się na rebranding swojej firmy. Włożyłeś serce i duszę w swoją obecną markę, ale nie spełniła ona Twoich oczekiwań. Trudno nawet myśleć o tym, że znowu trzeba przez to przejść. Czyż nie? Dobra wiadomość jest taka, że przynajmniej teraz wiesz, co nie wyszło Tobie i Twojej firmie, a teraz możesz zacząć od nowa. Weź głęboki oddech, uzbrój się w optymizm i przygotuj się na coś zupełnie innego.

W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem na rozpoczęcie działalności jest Internet. Każda renomowana firma ma uważną i oryginalną prezentację online swojego produktu, a wiele z nich wciąż szuka nowych sposobów na to, jak dotrzeć do klientów. Zobacz, jak SEO może pomóc Ci zmienić sytuację i osiągnąć sukces, na który Ty i Twoja firma zasługujecie. Co muszę zmienić, gdy zdecyduję się na rebranding? Zanim zaczniesz myśleć o zastosowaniu jakiejkolwiek techniki SEO do promocji swojej nowej marki, upewnij się, że dokładnie wyjaśniłeś, na czym polega problem z poprzednią. Rebranding to nie tylko nowe logo i nazwa. Obejmuje również: nową strategię biznesową, nową grupę docelową, nowe podejście marketingowe. Upewnij się, że wszystko jest w porządku, zanim przejdziesz do ostatnich szlifów!

 1. Bądź inny i innowacyjny. Jeśli chodzi o sukces, ważne jest, aby wyróżniać się spośród wielu innych, którzy robią to samo co Ty. Nie bój się zwracać na siebie uwagi, stosując nowe i interesujące podejście.
 2. Zidentyfikuj grupę osób, które Twoim zdaniem uznają Twoją markę za najbardziej atrakcyjną. Nie wszyscy uznają Twoje produkty za interesujące i przydatne, a to normalne. Coca-Cola to gigantyczna firma, ale wiele osób nie spożywa jej regularnie. Treści, których używasz do promowania swojego produktu, muszą być dopasowane do osobowości i potrzeb konkretnego kręgu społecznego. Jeśli mogą odnosić się do Twojego produktu, może to być dla nich idealny wybór.
 3. Jeśli Twoja marka jest staromodna, musisz ją urozmaicić! Masz udany biznes i stałe dochody. Jednak wiele firm ostatecznie zamknęło działalność, ponieważ nie chciało podążać za nowymi trendami. Treści muszą przedstawiać Twoją markę jako dynamiczną i nowoczesną.
 4. Marka musi mieć tożsamość. Bez względu na to, co robi Twoja firma, musi mieć historię. Dlaczego została stworzona? Jaką ma pasję i cel? Czy jesteś pewien, że pozwolisz sobie być twarzą swojej firmy? Treści, które publikujesz, muszą: być autentyczne, być spójne, odzwierciedlać Twoje wartości. Nie ma znaczenia, czy chcesz dla swojej firmy czystą sztuczkę, czy ją rozwinąć; musisz zaangażować się w nowe sposoby marketingowe. Na początku może to być przytłaczające i czasochłonne, ale zobaczysz, że wszystko było warte zachodu, gdy osiągniesz wyniki.

Co to jest SEO i jak może pomóc firmom w skutecznej rebrandingu?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to proces przepisywania, edytowania i optymalizacji treści online w celu przyciągnięcia większej uwagi klientów szukających Twoich usług za pośrednictwem Google. Ta technika rozpoczęła się dekady temu, a teraz odgrywa główną rolę w każdym marketingu biznesowym online. Google i Bing mają tak zwane wyszukiwarki, które przechodzą z jednej witryny do drugiej, analizują, zbierają i przechowują dane w tzw. indeksie. Gdy algorytmy przeanalizują dane w indeksie, określają, w jakiej kolejności pojawi się dana strona. Architektura Twojej witryny musi zawierać wystarczającą liczbę słów kluczowych, aby pasowała do wyszukiwania Google. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio zoptymalizować zawartość online, aby Twoja firma była łatwo dostępna. Zatrudnienie doświadczonego programisty witryny SEO może początkowo wydawać się kosztowne, ale bądź pewny, że jest to najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić, aby wprowadzić nową markę. Jakie są jedne z najlepszych technik SEO, które pomogą mi skutecznie zmienić markę firmy? Jak wspomniano, jeśli chcesz konkurować z niektórymi z najbardziej czołowych firm, musisz zagrać w grę SEO, jeśli chodzi o swoją obecność w Internecie i pozycjonowanie . Bez względu na to, czy masz zamiar zatrudnić eksperta SEO, czy też jesteś osobą, która woli zająć się tym samodzielnie - będziesz potrzebować kilku wskazówek, jak być największym na horyzoncie internetowym.

 1. Zacznij od optymalizacji SEO tak szybko, jak to możliwe. Musisz wdrożyć strategię SEO na swojej stronie internetowej, od momentu jej powstania. Strategie SEO nie mogą być szybką poprawką, ale raczej nasionami, które zasadzisz i możesz spodziewać się owoców za kilka miesięcy.
 2. Treść online musi być innowacyjna i poprawna. Google przedkłada prawidłowe informacje ponad wszystko inne. Więc jeśli dostarczysz nienaganny gramatycznie, odpowiedni tekst, możesz być pewien, że zyska on trochę wyświetleń. Z drugiej strony, wysokiej jakości treść może zachęcić innych właścicieli witryn do łączenia Twojej witryny z ich witryną, dzięki czemu możesz uzyskać więcej wyświetleń. Możesz także połączyć swoją witrynę z tak zwanymi renomowanymi witrynami, które mają wysoką ocenę. To połączenie z renomowanymi witrynami pomoże lepiej pozycjonować Twoją markę.
 3. Zadbaj o firmowego bloga. Blog pozwoli Ci utrzymać przy życiu Twoją witrynę internetową, zapewniając przestrzeń do pisania rzetelnych i przydatnych informacji o Twojej firmie. Z drugiej strony, blogi mogą być idealnym gruntem do używania wszystkich tych słów kluczowych, których potrzebujesz. Na początku każdy artykuł nie powinien być dłuższy niż 500 słów, aby ułatwić czytelnikom ciekawostki i optymalizację.
 4. Nie zapomnij o mediach społecznościowych. Twoje konta w mediach społecznościowych również muszą zostać zoptymalizowane, aby pojawiły się w polu wyszukiwania. Możesz korzystać ze wszystkich kont mediów społecznościowych, takich jak: Instagram, Facebook. Twitter, Linkedin. Istnieją jednak platformy specyficzne dla nisz, które mogą pomóc w gromadzeniu i kierowaniu do odbiorców, dzięki czemu można lepiej zorientować się, jakie treści preferują Twoi klienci.
 5. Wyszukiwania głosowe stają się coraz bardziej popularne. Ponad połowa wyszukiwań na całym świecie to teraz wyszukiwanie głosowe. Ten trend rośnie, zwłaszcza wśród nastolatków. Jeśli w każdym razie są oni Twoją grupą docelową, Twoje narzędzie SEO musi znaleźć słowa odpowiednie do Twoich wyszukiwań głosowych. Pamiętaj, że kiedy ludzie piszą, używają więcej słów do wyszukiwania treści w Internecie, podczas gdy używając wyszukiwania głosowego, wydają się używać prostych fraz.
 6. Myśl lokalnie. Twoja nowa marka może znaleźć swoich klientów wśród lokalnych mieszkańców – to dobry sposób na łatwą dystrybucję Twoich produktów. Musisz jednak zoptymalizować swoje treści, aby spełniały lokalne kryteria, lub możesz nawet otworzyć lokalną stronę, która będzie zoptymalizowana tylko dla lokalnych klientów. Dzisiaj techniki SEO są nieuniknionym narzędziem do poprawy widoczności, gdy zdecydujesz się na rebranding swojej firmy. Dużą zaletą tych technik jest to, że nie musisz płacić za codzienne reklamy, aby dotrzeć do klientów. Musisz jednak wiedzieć, jak działa wyszukiwarka, zanim zastosujesz SEO na swojej stronie internetowej. Zawsze możesz zatrudnić specjalistę SEO (zapraszamy!), który pomoże zmienić markę i zdobyć nowych odbiorców. To najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić, aby zapewnić swojej firmie świeży i mocny start. Jeśli SEO zostanie wykonane prawidłowo, możesz spodziewać się takich wyników za kilka miesięcy. Do tego czasu bądź optymistyczny, sumienny i innowacyjny!
 7. Rebranding a SEO dotychczasowej strony Jeśli zastanawiasz się nad rebrandingiem swojej witryny, ale obawiasz się, że stracisz całą wartość optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), nad którą tak ciężko pracowałeś i której utrzymaniem, jesteś we właściwym miejscu. Rebranding może być trudnym zadaniem, a jeśli zostanie wykonany źle, może znacznie zaszkodzić wysiłkom rankingowym Twojej witryny. Na szczęście istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić proaktywnie przed, w trakcie i po rebrandingu, aby utrzymać, a nawet zwiększyć wartość SEO swojej obecnej witryny.

Rebranding czy przeniesienie?

W niektórych przypadkach rebranding jest bardziej skomplikowany niż w innych, na przykład istnieją różne kroki, które możesz chcieć podjąć w zależności od tego, czy całkowicie zmienisz nazwę firmy lub adres URL, czy po prostu zmienisz projekt i strukturę witryny w tej samej domenie. Im więcej zmian dokonasz w procesie rebrandingu, tym więcej rzeczy musisz pamiętać podczas tego procesu. Wartość SEO Twojej witryny jest powiązana z poszczególnymi stronami witryny, a także z całą strukturą. Należy jednak wziąć pod uwagę również czynniki zewnętrzne. Aby określić, jaką wartość SEO ma obecnie Twoja witryna i co warto zachować, musisz dokładnie sprawdzić swoje obecne adresy URL i poszukać treści o wysokiej wartości, wszelkich linków zwrotnych i aktualnych rankingów dla każdej strony. Korzystając z narzędzi takich jak Google Search Console (GSC), możesz uzyskać wgląd w następujące raporty dotyczące Twojej witryny: Wydajność: jak dobrze działa Twoja domena. Mapa witryny: w jaki sposób Google indeksuje Twoją witrynę i które strony są obecnie indeksowane. Użyteczność mobilna: zidentyfikuj wszelkie problemy z użytecznością mobilną na stronie. Linki: strony internetowe z linkami do Twojej domeny. Uwaga: jeśli zmieniasz nazwę swojej firmy podczas procesu rebrandingu, będziesz także chciał poszukać wszelkich wzmianek o obecnej nazwie firmy, w których linki zwrotne mogą nie być obecne. Wszystkie aktualne adresy URL Nawet jeśli nie zmieniasz struktury swojej witryny w procesie rebrandingu lub przeprojektowania, nadal powinieneś znać wszystkie aktualne adresy URL witryny. Umożliwi to skonfigurowanie najskuteczniejszych przekierowań i zapewni uwzględnienie wszystkich adresów URL. Możesz również skorzystać z tej możliwości, aby zdecydować, czy nie warto zachować jakichś adresów URL. Strony, które nie są już istotne dla Twojej firmy lub zapewniają niewielką lub żadną wartość SEO, można pominąć w procesie przekierowywania.