Witamy na statku optymalizacji

  • Autor: Mariusz
Optymalizacja stron i sklepów
Optymalizacja stron i sklepów

Optymalizacja stron i sklepów pod kątem wyszukiwarek internetowych

Witamy na statku optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) lub w pociągu, w zależności od preferencji. Niezależnie od tego, czy jest to statek, czy pociąg, branża SEO ewoluuje i staje się coraz bardziej skomplikowana przy każdej aktualizacji Google. To zajęło branży SEO 20 lat, aby dostać się tam, gdzie jest teraz, więc jeśli dopiero zaczynasz, musisz poświęcić trochę czasu na nadrobienie materiału i jednocześnie nadążyć za tempem z Google. Brzmi jak ciężka praca? Tak, pozycjonowanie  to ciężka praca. Ale nie martw się, ponieważ tutaj znajdziesz cenne porady dla początkujących zamienione w jeden prosty i zrozumiały artykuł. Oto niektóre z najcenniejszych porad SEO dla ekspertów SEO na całym świecie. Porada 1: SEO się zmienia. Przy każdej zmianie algorytmu wyszukiwania Google niektóre techniki i strategie SEO stają się przestarzałe. Wiele stron internetowych zostaje trwale zrzuconych z rankingu, a wiele osób traci duży ruch. A jednak niektóre rozwijają się. Zmiana zawsze nastąpi. Jako początkująca osoba w SEO musisz być gotowy na te zmiany. Musisz stale poszerzać swoją bazę wiedzy i być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży. Więc nie ma żadnego usprawiedliwienia, że nie będziesz gotowy, gdy następnym razem Google zdecyduje się na zmianę. Porada 2: SEO nie jest martwe, nigdy nie będzie. SEO to dość nowa branża w porównaniu do innych branż tradycyjnych lub konwencjonalnych. Dlatego tak wielu ludzi jeszcze się do tego nie przekonało.

Niektórzy nawet posunęli się do stwierdzenia, że SEO jest martwe, gdy pojawia się nowa aktualizacja Google. Niezależnie od tego, co ktoś mówi, pozycjonowanie   jest istotne. Twoje umiejętności będą zawsze poszukiwane i zawsze będzie dla ciebie trochę pracy. Tak długo jak ludzie będą przeprowadzać wyszukiwania w Internecie, będzie potrzeba SEO. Każda firma, duża lub mała, o obecności w Internecie potrzebuje pomocy SEO. Następnym razem, gdy jesteś poza domem, obejrzyj wszystkie lokalne firmy, które mijasz po drodze. Każdy z nich jest potencjalnym klientem. Tak długo jak firmy będą musiały sprzedawać towary i usługi, będzie potrzeba SEO. Pozycjonowanie   może być w innej formie niż dziś, ale nadal będzie integralną częścią marketingu biznesowego. Rada nr 3: Dostosuj się lub odejdź. Będziesz musiał się dostosować, jeśli chcesz odnieść sukces. Zbyt wielu początkujących SEO odmawia zmiany lub po prostu rezygnuje z najnowszej aktualizacji Google. Nie pozwól, żebyś też znalazł się w tym gronie. Kiedy te zmiany się zdarzą, są okazją do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Jest to również okazja do pozyskania klientów, którzy stają w obliczu nagłego spadku w rankingu ze względu na aktualizacje. Będziesz jednym z niewielu, którzy mogą bezproblemowo włączyć nowe zasady do swojego modelu biznesowego i pomóc swoim obecnym klientom. Jest to okazja, aby przejść od bycia początkującym SEO w eksperta SEO. Rada nr 4: To wszystko chodzi o dane! Wszystkie twoje wysiłki będą mało przydatne, jeśli nie wiesz, co działa, a co nie. Tutaj właśnie docierają analizy wspierające pozycjonowanie. Musisz wiedzieć, skąd wziąć te dane i musisz ocenić wszystkie dane, które docierają. Jednym z najlepszych miejsc, w których można się dobrze zorientować o co chodzi jest Google Analytics. Google Analytics zapewnia mnóstwo cennych informacji, w tym, skąd pochodzi ruch i kto jest Twoim idealnym gościem. Wszystko za darmo. Podział demograficzny jest imponujący. Dlaczego ważne jest, aby wiedzieć, kto i gdzie są twoi czytelnicy? Proste, posiadanie tych informacji pozwoli ci stworzyć treść, która do nich przemówi i które słowa kluczowe będą je przyciągać. Kolejnym świetnym narzędziem do pozyskiwania danych jest RankReveal. RankReveal to narzędzie do śledzenia ról słów kluczowych, które jest w stanie śledzić wszystkie słowa kluczowe, które twoja witryna jest w rankingu, po prostu wpisując adres URL swojej witryny. Możesz wykorzystać RankReveal do śledzenia wydajności każdego posta na blogu i na podstawie tych informacji będziesz w stanie zoptymalizować go pod kątem maksymalnego natężenia ruchu. Rada nr 5: Korelacja nie implikuje związku przyczynowego skutkowego.

Niektórzy SEO są zwykle stworzeniami z przyzwyczajenia. Kiedy robią coś, co działa, będą robili to w kółko, aż ktoś lub coś ich powstrzyma. Nigdy tak naprawdę nie przestają myśleć, że to, co zrobili, naprawdę zmieniło. Jedna zmiana dokonana na stronie internetowej może nie być powodem do skoku w rankingach wyszukiwania. To może być tylko zbieg okoliczności. Na przykład, jeśli zmienisz metatag, a następnego dnia Twoja strona przeskoczy 25 miejsc w rankingu, będziesz miał ochotę, aby zmienić jeszcze te dwa. Zmiana metatagu spowodowała skok w rankingach. Uzbrojony w tę wiedzę, wyjdź i zmień wszystkie metatagi na wszystkich twoich stronach i niecierpliwie czekaj na ogromny skok w rankingach. Ale tak się nie dzieje. W rzeczywistości niektóre strony spadają w rankingach, gdy zaczniesz realizować takie pozycjonowanie. Czym jest piękna, wizualnie oszałamiająca i bogata w funkcje strona internetowa, jeśli nie jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek? Niczym! W gruncie rzeczy wyszukiwarki, takie jak Google, Yahoo, Bing, AOL itd., Są nieczułe w kwestii wyglądu witryny i pięknych zdjęć, które do niej dodałeś. Dbają o jakość treści, słowa kluczowe, nazwy plików, znaczniki alt i wiele innych. Zrozumienie, jakich wyszukiwarek szukasz w swojej witrynie, może przynieść nowy sukces przedsięwzięciu internetowemu. Jednak ich niezrozumienie może spowodować, że stracisz pracę. Czym jest pozycjonowanie   i dlaczego konieczne jest zoptymalizowanie witryny pod kątem wyszukiwarek? Cóż, jeśli masz już działającą witrynę, wiesz, jak ważne jest zoptymalizowanie witryny pod kątem wyszukiwarek. Nie ma znaczenia jak pięknie twoja strona jest stworzona bo jak tworzymy stronę internetową, bez odpowiedniego SEO to nie będzie działać w pełnym tempie. Strona internetowa przyjazna SEO ma większe szanse na pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania i na to by przyciągać stały ruch do Twojej witryny. SEO zawsze było modne w świecie online. W końcu każda firma chce mieć wyższą pozycję w rankingu i pojawiać się w pierwszych wyszukiwarkach Google. Jednak czasami większość z nas daje się ponieść optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlatego najlepszym sposobem jest zachowanie prostoty i wykorzystanie odrobiny zdrowego rozsądku, gdy chodzi o pozycjonowanie. Tam, gdzie oferuje setki przydatnych wtyczek SEO, które często zajmują się zwykłymi rzeczami, istnieje wiele innych wskazówek i wskazówek, które możesz zastosować, aby coś zmienić. Dalej opracowaliśmy listę prostych technik SEO i najlepszych praktyk, o których zapominasz. Techniki te, jeśli są właściwie stosowane, mogą znacząco wpłynąć na pozycję Twojej witryny w rankingu Google. Ustaw swoje Permalinki. Adresy URL stron i postów witryny są nazywane Permalinkami. W języku laika są one tym, czego użytkownicy używają w swoich adresach, aby dotrzeć do Twojej witryny i wyświetlić odpowiednią stronę. Są one również używane przez inne witryny i wyszukiwarki do linkowania do Twojej witryny. Ma domyślne ustawienia permalink, które pozwalają na ich zmianę zgodnie z wygodą i potrzebami. Te ustawienia można znaleźć w ustawieniach Permalinks. Najlepszą praktyką jest zmiana domyślnego ustawienia na nazwę postu ponieważ jest łatwa do zapamiętania przez użytkowników i prosta do zindeksowania przez wyszukiwarki. Utwórz mapę witryny dla swojej witryny – bo Twoja witryna może zawierać setki stron, a aby Twoje strony były indeksowane przez Google, musisz poinformować Google o swojej strukturze strony. Tworzenie mapy witryny Google XML jest niezwykle proste. SEO oferuje niezwykle przydatną wtyczkę o nazwie Google XML Sitemaps, która automatycznie generuje mapę witryny, która pomoże wyszukiwarkom lepiej zindeksować Twoją witrynę. Jeśli chodzi o pozycjonowanie koniecznie też tak jak wcześniej wspomniano użyj Google Analytics. Google Analytics to popularne narzędzie analityczne opracowane i oferowane przez Google. Jest całkowicie darmowe i pomaga śledzić ruch w witrynie. Narzędzie informuje o źródle ruchu, zachowaniu i innych ważnych atrybutach, które pomogą Ci lepiej dotrzeć do grupy docelowej.

Google Analytics pozwala wykonywać wiele różnych czynności, w tym lokalizowanie strony błędu 404, sprawdzanie zachowania użytkowników, źródła ruchu, zwalczanie spamu polecającego i wiele więcej. Użyj motywów zoptymalizowanych dla wyszukiwarek. Wygląda na to, że oferuje szereg motywów, które można wykorzystać do stworzenia silnej podstawy witryny. Jednak zamiast wybierać motyw, który wygląda pięknie i estetycznie, wybierz motyw zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek. Zoptymalizowany pod kątem SEO motyw ma dwie główne rzeczy, tj. Szybkość i kod. Dobrze napisany motyw z najnowszymi sprawdzonymi metodami SEO gwarantuje, że boty Google przeszukają kod źródłowy i znajdą odpowiedni kod, co ma najważniejsze znaczenie gdy chodzi o pozycjonowanie. Najważniejsze czynniki do rozważenia to: włączanie meta tagu wykresu otwartego w celu usprawnienia udostępniania mediów społecznościowych, właściwe wykorzystanie metatagów i nagłówków, czysta struktura, która wykorzystuje poprawny i prawidłowy HTML oraz prawidłowe użycie kanonicznego metatagu adresu URL. Potem użyj wtyczek SEO. Oferuje również wiele wtyczek SEO, w tym SEO Yoast, wtyczkę SEO all- in i wiele innych, które zajmują się Twoją witryną i zachęcają do dodawania tytułów Meta, opisu Meta, tagów meta, słów kluczowych i innych. Te wtyczki oferują kompletne rozwiązanie pod pozycjonowanie   dostępne. Te wtyczki służą do ulepszania SEO witryny na stronie dzięki wyświetlaniu podglądu fragmentu wyniku wyszukiwania w Google. Pomagają również w generowaniu mapy witryny XML dla Twojej witryny. Na koniec warto dodać że nadal są to podstawy, jeśli chodzi o pozycjonowanie  – by być naprawdę w tym dobry, musisz cały czas aktualizować swoją wiedzę.

Dlaczego pozycjonowanie jest coraz bardziej ważne?

Ponieważ dociera prosto do grupy docelowej! W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron to niewątpliwie i najlepszy sposób na zdobycie nowych klientów za pośrednictwem Internetu. Poruszanie się w gąszczu internetowych informacji nie jest oczywiście łatwe. Co więcej obecnie stało się możliwe jedynie dzięki wyszukiwarkom, pozwalającym na szybkie i skuteczne dotarcie do Państwa oferty odpowiedniej grupie docelowej jeśli np. Państwa firma zajmuje się sprzedażą "Komputerów", to za pomocą naszych działań zostaniecie odszukani w wyszukiwarkach pod frazą "Komputery", właśnie tą frazę bez wątpienia wyszukują internauci, chętni zakupu komputera. Są to Państwa potencjalni klienci.pozycjonowanie_stron_internetowych Drugim powodem, jest fakt, że pozycjonowanie jest najdłuższą formą reklamy oraz za razem najtańszą. W przypadku kosztów jest nie porównywalnie tańsze od boksów reklamowych, czy reklamy w dużych portalach internetowych.

Pozycjonowanie w Google

  1. Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie - prawie 132 miliony internautów w całej Europie przegląda za pośrednictwem Google 30 miliardów stron miesięcznie.
  2. Google to najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce - korzysta z niej 98.9 % internautów.
  3. Ilość osób zatrudnionych przez firmę w Europie to obecnie ok. 800 osób. W najbliższych planach jest zatrudnienie kolejnych 600.
  4. W Polsce Google ma 27,2 milionów użytkowników miesięcznie, co plasuje go na czołowej pozycji najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Polsce.
  5. Wyszukiwarki są najczęściej używanym narzędziem do szukania informacji w Internecie.
  6. Koszt jest dużo mniejszy niż innych metod promocji.
  7. Na stronę www trafiają tylko zainteresowani internauci.
  8. Łatwo ocenić skuteczność tej usługi.
  9. Ponieważ pozycjonowanie zwiększy zainteresowanie ofertą Państwa firmy średnio od 50 do 150 procent, a co za tym idzie zwiększy sprzedaż.

Warto zobaczyć: