Agencje reklamowe do tworzenia stron

  • Autor: Monika
jak wybrac dobra agencje do stron internetowych
jak wybrac dobra agencje do stron internetowych

Dlaczego warto zatrudnić agencje reklamowe do tworzenia stron oraz marketingu cyfrowego

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż i dotrzeć ze swoją marką do większej liczby osób, prawdopodobnie zainteresowałeś się marketingiem cyfrowym. To świetny ruch: marketing cyfrowy to świetne narzędzie, które z pewnością zwiększy Twoje zyski. Być może widziałeś różne opcje, z których możesz wybierać. Jeśli masz zespół marketingowy, możesz zatrudnić kierownika ds. marketingu, aby go poprowadził. Możesz też pozostawić marketing wybranej grupie pracowników. Na koniec możesz również zatrudnić agencję marketingu cyfrowego – i to jest twój najlepszy wybór.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto zatrudnić agencję marketingu cyfrowego, dobrze trafiłeś. Powodów wyboru agencji jest wiele, a my postaramy się zilustrować niektóre z najważniejszych. Pokażemy Ci, dlaczego jest to najlepsza decyzja biznesowa, jaką możesz podjąć i dlaczego inne rozwiązania nie sprawdzają się tak dobrze. Poniżej omawiamy całą plejadę powodów, dla których warto zatrudnić agencję marketingu cyfrowego.

Agencje reklamy marketingu cyfrowego są opłacalne

Jeśli masz startup lub małą firmę, koszt jest z pewnością czymś, co chcesz zminimalizować. Nawet jako średnia lub duża firma z pewnością nie oczekujesz dodatkowych wydatków. Dlatego na początku może się wydawać, że najbardziej opłacalną opcją jest utrzymywanie marketingu we własnym zakresie. W końcu masz już pracowników, którzy dla Ciebie pracują i co miesiąc płacisz im pensję. Dlaczego miałbyś płacić komuś innemu za marketing? Ponieważ na dłuższą metę zobaczysz, że zatrudnienie agencji marketingu cyfrowego faktycznie oszczędza pieniądze. Przede wszystkim agencja jest wykonawcą: oznacza to, że nie będziesz musiał martwić się o podatki od wynagrodzeń, świadczenia, pensje – tak jak musisz o swoich pracowników. Będziesz płacić agencji mniej za znacznie więcej pracowników, czasu i wiedzy. Dodatkowo agencje marketingu cyfrowego mają do dyspozycji wiele narzędzi marketingowych.

Narzędzia te nie są darmowe i często nie są tanie, ale są niezwykle przydatne. Mimo to, ponieważ prawdopodobnie nie jesteś agencją marketingu cyfrowego, tak naprawdę nie musisz kupować i posiadać tych narzędzi na co dzień. Z kolei agencja marketingowa potrzebuje tych narzędzi w swojej codziennej pracy. Jeśli zatrudnisz agencję, uzyskasz wszystkie korzyści płynące z tych narzędzi bez konieczności wydawania pieniędzy na niepotrzebne abonamenty.

Agencje Digital Marketing są efektywne czasowo

Agencje marketingu cyfrowego zajmują się tylko jednym: marketingiem cyfrowym. Tak więc mówiąc o marketingu wewnętrznym vs agencyjnym, naprawdę nie powinno być dylematu dotyczącego efektywności czasowej.

Marketing wewnętrzny czy agencyjny? Wewnętrzny zespół może napotkać trudności, które mogą spowodować niedotrzymanie terminów lub zmusić Cię do zmiany planów. Agencja ma wiele osób pracujących nad tym samym projektem, aby uniknąć tego scenariusza. Każda osoba może sprawdzić swoją pracę i pomagać sobie nawzajem, korzystając z wiedzy wszystkich, aby uniknąć błędów i opóźnień. Dodatkowo i z tych samych powodów agencja będzie potrzebowała znacznie mniej czasu na ukończenie i dostarczenie projektu. Jeśli chcesz być najlepszy w dzisiejszych czasach, musisz być szybki: im szybciej dostarczysz informacje, tym szybciej zaczniesz znajdować nowych klientów. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wyrażenie „czas to pieniądz” brzmi prawdziwie.

Stały kontakt z ekspertami od stron internetowych

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) jest niezbędna dla każdej firmy działającej w Internecie. Pomaga Ci dobrze pozycjonować się w wyszukiwarkach, co z kolei pomaga potencjalnym nowym klientom Cię znaleźć. Jeśli chodzi o SEO, masz dwie możliwości: możesz wynająć eksperta SEO , eksperta od stron internetowych, możesz powierzyć to agencji. Ponieważ jest to tak ważne dla Twojej firmy, nie zalecamy pozostawiania SEO osobom z niewielką wiedzą lub doświadczeniem w tej dziedzinie. Dodatkowo, prawdopodobnie masz ogólne zapotrzebowanie na marketing cyfrowy, więc dlaczego nie zatrudnić agencji i pozwolić jej zająć się wszystkim, w tym SEO? Zatrudnienie samego eksperta SEO nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów marketingowych, a także nie możesz oczekiwać, że zajmą się wszystkim, co związane z marketingiem. To może cię dużo kosztować i przynieść tylko ograniczone korzyści. Ponieważ marketing jest wieloaspektowy, a SEO jest tylko jednym z jego aspektów (choć niezmiernie ważnym), powinieneś starać się go maksymalnie uprościć. Wybierając agencję marketingu cyfrowego, otrzymasz kompleksową usługę. Agencja odda do Twojej dyspozycji zespół profesjonalistów – a wśród nich również eksperta SEO.

Agencja zaprojektuje Twoją stronę internetową

Ten punkt może wydawać się sprzeczny z intuicją: z pewnością, jeśli chcesz dobrze zaprojektowaną stronę internetową, powinieneś zatrudnić projektantów stron internetowych lub programistów! Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, niestety nie jest to opcja, którą możesz rozważyć. Zatrudnianie profesjonalnych projektantów stron internetowych jest drogie i nie dostaniesz wszystkiego, czego potrzebujesz. Bo nie wystarczy mieć ładnie wyglądającą stronę internetową, ale także taką, która działa dla Twojego biznesu. Po pierwsze, witryna to sposób, w jaki prezentujesz swoją firmę potencjalnym klientom. Dlatego musi świetnie wyglądać, ale też dobrze działać. Między innymi musi być:

  1. responsywna we wszystkich przeglądarkach i platformach
  2. szybka i łatwa w użyciu
  3. z wystarczającą ilością informacji, aby utrzymać klientów
  4. zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania
  5. atrakcjna wizualnie

Ponadto Twoja witryna powinna przekształcać odwiedzających w klientów, w przeciwnym razie nie ma sensu marketing Twojej firmy. Piękna strona internetowa stworzona przez projektantów prawdopodobnie nie przekształci się na takie narzędzie marketingowe, ponieważ projektanci nie wiedzą o pozycjonowaniu elementów w celu zapewnienia sprzedaży. Nie rozumieją ścieżki sprzedaży i drogi, jaką muszą przejść Twoi klienci, odwiedzając Twoją witrynę. Lepiej też wcześniej niż później mieć działającą i zoptymalizowaną stronę internetową – Twoi potencjalni klienci muszą dowiedzieć się o Tobie jak najszybciej, a na pewno szybciej niż o konkurencji. Dlatego, jeśli pozostawisz projektowanie stron internetowych agencji marketingu cyfrowego, otrzymasz lepszą ofertę: piękną stronę internetową, która faktycznie działa dla Twojej firmy, a nie przeciwko niej.

Profesjonalny wgląd i doświadczenie

Jeśli chcesz, żeby coś było dobrze zrobione, musisz zatrudnić fachowców – to oczywiste. Oczywiste jest też – to może być kosztowne. Zwłaszcza jako mała firma prawdopodobnie nie możesz sobie pozwolić na zatrudnienie różnych ekspertów dla każdej z Twoich potrzeb związanych z marketingiem cyfrowym. Jednocześnie nie możesz czekać, aż Twoi pracownicy staną się ekspertami w tej dziedzinie. Nie można również oczekiwać od nich dobrych wyników zarówno w swojej zwykłej pracy, jak i w tej związanej z marketingiem. Nawet jeśli Twoi pracownicy zdołają nauczyć się marketingu cyfrowego, nie będą w stanie zaoferować Ci doświadczenia w dziedzinie, której potrzebuje Twoja firma. Dlatego warto zatrudnić agencję marketingu cyfrowego: oferuje zarówno profesjonalizm, jak i wiedzę. Zapewnią Ci zespół ludzi, którzy wiedzą, co robią, ponieważ są ekspertami i stale uczą się i doskonalą swoje umiejętności. To z pewnością zapewni Ci najlepszy stosunek jakości do ceny.

Podążają za trendami

Jeśli wiesz cokolwiek o Internecie, wiesz, że wszystko, co jest dziś modne, jutro może być przestarzałe. Dotyczy to zwłaszcza marketingu cyfrowego: jeśli chcesz pozostać na czasie, musisz być na bieżąco z trendami. Nie jest to takie proste, jak się wydaje, i marnuje Twój czas – czas, którego nie masz, czas, który powinieneś poświęcić na działania bardziej związane z Twoją działalnością. To kolejny doskonały powód, aby zatrudnić agencję marketingu cyfrowego. Ich zadaniem jest podążanie za trendami, w przeciwnym razie ucierpią biznesy ich klientów. Ich wiedza pomoże Ci pozostać aktualnym w Twojej branży. Pomogą ci rozszerzyć się na media społecznościowe, jeśli jeszcze tam nie jesteś ze swoim biznesem. Z agencją marketingu cyfrowego zawsze będziesz na czasie.

Twoi pracownicy mogą skupić się na swojej pracy

Wspomnieliśmy już o tym punkcie wcześniej, ale warto to podkreślić. Jeśli zatrudnisz agencję marketingu cyfrowego, nie będziesz musiał zatrudniać wielu osób do zajmowania się marketingiem. Ewentualnie, jeśli myślałeś o tym, aby Twoi pracownicy zajęli się marketingiem w wolnym czasie, będziesz musiał zrezygnować z tego pomysłu – co jest świetne. Pozostawianie marketingu ludziom, którzy powinni robić inne rzeczy, to okropny pomysł. Po pierwsze, marketing nie jest czymś, co można robić przez minuty lub godziny dziennie – to poważna praca na pełen etat, która często nie działa dobrze przy ustalonym harmonogramie od 9 do 17. Z tego powodu możliwe są dwa scenariusze. Albo Twoi pracownicy będą kuleli z marketingiem, ale nadal będą mogli wykonywać swoją normalną pracę, albo ich główne zadania (i Twój biznes) ucierpią, a Twój marketing będzie przeciętny. Nie musimy mówić, że oba te scenariusze są dalekie od ideału! Oszczędź sobie bólu głowy, nie pozwól, aby Twoi pracownicy żywili do Ciebie urazę: zatrudnij agencję marketingu cyfrowego.

Podsumowując, jeśli chcesz czerpać korzyści z marketingu cyfrowego, zdecydowanie powinieneś zatrudnić agencję taką jak Exponet. Jeśli zdecydujesz się pozostawić digital marketing swoim pracownikom, którzy mają już zajęcie, nie osiągniesz dobrych wyników. Twoi pracownicy prawdopodobnie nie mają wiedzy i doświadczenia, aby wykonać dobrą pracę marketingową. Jednocześnie nie mogą dać z siebie wszystkiego w swojej zwykłej pracy, jeśli muszą myśleć o marketingu. Nie możesz też czekać miesiącami, aż dowiedzą się o marketingu cyfrowym, potrzebujesz tego teraz – a my jesteśmy do dyspozycji.