Projektowanie i programowanie stron internetowych

 • Autor: Ernest
strony internetowe bielsko projektowanie stron
strony internetowe bielsko projektowanie stron

Czego szukać w firmie zajmującej się projektowaniem i programowaniem stron internetowych?

Są różne firmy z branży projektowania i programowania stron www. Projektują logotypy, zajmują się SEO, piszą teksty do mediów społecznościowych, szkicują plany marketingowe. Twoja witryna jest podstawą całego marketingu online, a odpowiednio wybrana agencja może może pomóc Ci to zrealizować. Zanim jednak wybierzesz zespół do współpracy warto wiedzieć, że jest kilka rzeczy, o których musisz pomyśleć podczas przeprowadzania poszukiwań.

Poszukiwanie idealnej firmy do stworzenia strony www – na co zwrócić uwagę?

 1. Budżet na strony internetowe - w zależności od statusu Twojej firmy, cena może być ogromnym, jeśli nie decydującym, czynnikiem decydującym o tym, kto projektuje i buduje Twoją witrynę.
 2. Portfolio – czyli, co firma zrobiła dla innych firm? Czy podoba Ci się ich poprzednia praca? Spojrzenie na projekty, które Twoja firma zajmująca się projektowaniem i programowaniem stron internetowych już wykonała, da Ci dobre wyobrażenie o tym, co mogą dla Ciebie zrobić. Upewnij się, że zwracasz uwagę na drobne szczegóły ich pracy, abyś mógł powiedzieć im, co lubisz lub co Twoim zdaniem nie będzie działać dla Twojej firmy.
 3. Partnerstwo/Wartość dodana – czyli, czy ta firma będzie Twoim partnerem? Będzie otwarta na swoje pomysły? Dać Ci czas na zbudowanie produktu, z którego oboje będziecie dumni? Czy dodadzą wartości do Twojej witryny, jeśli im zapłacisz? Klasyczna „chemia” w zespole zajmującym się projektowaniem stron internetowych jest tak samo ważne, jak posiadanie chemii w innych relacjach zawodowych. Nie zapomnij również o zaufaniu i cierpliwości!
 4. Zaangażowanie czasowe, czyli ile Twojego czasu będzie wymagał ten projekt? Wiedz, że kiedy wejdziesz do projektu z firmą zajmującą się projektowaniem i programowaniem stron internetowych, firma będzie musiała spędzić z Tobą czas i uzyskać od Ciebie informacje, aby zbudować stronę internetową, która naprawdę odzwierciedla Twój biznes. Możesz napisać własną treść na swoją stronę, ale jeśli wolisz zatrudnić copywritera, sprawdź, czy firma oferuje tę usługę.

Niektórzy projektanci stawiają na minimalistyczny wygląd, podczas gdy inni wybierają wyraziste i odważne rozwiązania. Niektórzy projektanci dobrze sobie z tym radzą, by pochodzić niezwykle elastycznie i indywidualnie do każdego projektu, inni mniej. Porozmawiaj o stylu Twojej firmy i poproś agencję, aby pokazała Ci, co jej zdaniem pasuje do Twojej wizji strony internetowej.

Budżet, czas, styl – to dopiero początek poszukiwana projektanta i wykonawcy strony www

Warto również wiedzieć: jak duża jest ta firma – i jak liczni są jej przeciętni klienci? Projektowanie strony internetowej dla małej firmy z ograniczonym budżetem znacznie różni się od projektowania strony internetowej dla dużej korporacji. Jeśli firma nie rozumie Twoich potrzeb i sposobu ich zaspokojenia (spotkania jeden na jednego, możliwość samodzielnej zmiany w systemie zarządzania treścią, dalsza pomoc po zakończeniu projektu), być może będziesz musiał zastanowić się nad firmą czująca się bardziej komfortowo w pracy z firmami Twojej wielkości. Dodatkowo dowiedz się:

 1. Czy ta firma będzie w stanie wykonać wszystkie niestandardowe kody potrzebne do tego, aby Twoja witryna działała tak, jak chcesz?
 2. Czy współpracują z platformami e-commerce (sklepy internetowe)?
 3. Jakie są Twoje cele dla strony internetowej?
 4. Czy ta firma zajmująca się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych pomaga w opracowaniu strategii urzeczywistniania tych celów?

Powinieneś wiedzieć, w jaki sposób ta firma planuje poznać Twój biznes, jaki ma być Twój biznes i jak masz nadzieję tam dotrzeć.

Wykonanie strony www a oś czasu i zespół

Czy potrzebujesz tego projektu „na wczoraj”? Czy masz na myśli konkretną datę premiery? Upewnienie się, że firma może zaplanować rozsądny harmonogram lub że może postępować zgodnie z harmonogramem, który masz na myśli, pomoże projektowi przebiegać sprawnie. Nie zapomnij zapytać, jak relacje między Twoją firmą a ich firmą będą kontynuowane po zamknięciu projektu. Dodatkowe pytania w tej sekcji:

 • Czy będą nadal pomagać po uruchomieniu strony internetowej, czy też ich praca zostanie wykonana, gdy zostanie udostępniona światu?
 • Kto będzie Twoim kontaktem w firmie?
 • Jeśli zmagasz się z czymś, co musisz zapewnić po swojej stronie internetowej, lub po prostu chcesz coś omówić, z kim możesz się skontaktować?

Powinieneś spotkać się twarzą w twarz z osobą lub osobami, z którymi będziesz pracować, i wiedzieć, czy jakakolwiek praca nad Twoją witryną zostanie zlecona na zewnątrz. Należy pamiętać o strukturze Twojego zespołu i o tym, czy ta firma będzie dobrze współpracować z ludźmi, których znasz i którym ufasz, aby budować Twój biznes. Czy rozważą pomysły lub członków Twojego zarządu? Czy porozmawiają z projektantem, który stworzył Twoje wizytówki? Dobrze jest o tym porozmawiać od początku.

Ważne cechy, które posiada każdy dobry projektant stron internetowych

Witryna firmowa (strona internetowa firmy) jest jednym z najważniejszych narzędzi, których firmy mogą używać do promowania swoich produktów i usług, a nawet sprzedaży. Nawet jeśli Twoja witryna nie jest przeznaczona do celów biznesowych, ważne jest, aby była łatwa i atrakcyjna dla odwiedzających ją osób. Wybór odpowiedniego projektanta stron internetowych to poważna inwestycja dla Twojej firmy. Niżej omówione cechy dodatkowo pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

Doświadczenie w branży

Dobry projektant stron internetowych powinien mieć doświadczenie w projektowaniu stron internetowych dla klientów z branży, z którą masz do czynienia. Jest to zapewnienie, że: profesjonalista zna Twoją branżę oraz pomoże stworzyć najlepszą stronę internetową dla Twojej firmy. Nawet jeśli doświadczenie będzie się różnić w zależności od projektanta stron internetowych, nawet tego, który zajmował się jednym projektem z firmą taką jak Twoja, on / ona ma tę przewagę dotyczącą tego, co pociąga za sobą Twoja firma. Podczas gdy projektanci stron internetowych, którzy nie rozumieją Twojej branży, mogą pomóc Ci zaprojektować witrynę, planowanie potrwa dłużej, z dużą ilością edycji do wykonania w trakcie procesu.

Wiedza, techniki i strategie tworzenia stron internetowych

Niezależnie od projektanta, którego zatrudniasz, ważne jest, aby wiedzieć o jego poziomie wiedzy, technikach i ogólnej strategii, którą stosuje podczas tworzenia strony internetowej. Jeśli ekspert od projektowania stron internetowych ma trudności z wyjaśnieniem którejkolwiek z tych cech, na pewno będzie Ci trudno z nimi pracować. Najlepsi profesjonaliści będą wiedzieć, co robią i będą gotowi opowiedzieć Ci, co wiedzą, jak pracują i jakie metody wykorzystają do ulepszenia Twojej witryny.

Szerokie portfolio stron internetowych

Zatrudnianie projektantów stron internetowych, którzy dopiero rozpoczynają działalność, jest w porządku. Jest to jednak również pewne ryzyko. Nowi projektanci mogą być utalentowani - jednak nie mają doświadczenia ani historii. Doświadczeni profesjonaliści będą mieli szczegółowe portfolio, aby zaprezentować swoje dotychczasowe projekty. Dzięki temu możesz uzyskać zbiór różnych linków do stron internetowych, aby zaprezentować wiedzę projektanta. Te próbki pracy mogą również pomóc w wyborze projektu, który pasuje do Twojej firmy.

Konkurencyjne ceny - tanie strony internetowe ?

Należy zastanowić się, ile projektant stron internetowych pobiera opłaty za usługi projektowania stron internetowych. Jest to ważne, ponieważ koszt zaprojektowania strony internetowej różni się znacznie w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja. Aby znaleźć najlepszą cenę, powinieneś ustalić budżet, zanim zaczniesz szukać najlepszych projektantów. Przy ustalonym budżecie będziesz mógł zawęzić wybór projektantów stron internetowych, na których możesz sobie pozwolić.

Przejrzysty i zorganizowany proces rozwoju

Doskonali projektanci z biegiem czasu stworzyli niezliczone strony internetowe. W rezultacie opracowali jasne procesy, które z czasem udoskonalali. Mogą łatwo dostrzec wszelkie pułapki lub błędy i podjąć niezbędne kroki, aby ich uniknąć. Ponieważ w przeszłości obsługiwali kilka witryn, podadzą szacunkowy czas, jaki będą potrzebować, aby ukończyć budowę Twojej witryny. Ich proces tworzenia witryny musi być dostępny i dobrze udokumentowany, abyś mógł je przeanalizować.

Różnorodność usług

Oprócz tworzenia stron internetowych, większość firm zajmujących się projektowaniem stron internetowych będzie oferować dodatkowe usługi. Niektóre firmy będą zatrudniać pracowników oferujących tworzenie treści, SEO, kampanie w mediach społecznościowych i wiele innych. Wszystkie te usługi uzupełniają potrzeby nowo utworzonej strony internetowej. Z firmą, na której możesz polegać zawsze, gdy potrzebujesz tych usług, nie będziesz musiał zatrudniać innej firmy po utworzeniu witryny.

Dobra komunikacja

Eksperci projektanci stron internetowych poświęcą swój czas na wyjaśnienie technologii internetowych i terminologii w prosty sposób, aby klienci mogli je zrozumieć. Nie założą, że rozumiesz ten skomplikowany żargon. Jeśli profesjonalista nie jest w stanie przekazać Ci skomplikowanych pojęć i terminów, nie będzie w stanie przekazać wiadomości Twojej firmy. Upewnij się, że jesteś w stanie zdobyć do pomocy ekspertów projektantów, którzy nie mają problemu z komunikacją.

Dobrze zorientowane technologie webowe i internet

Doskonali projektanci stron internetowych są biegli i posiadają wiedzę na temat narzędzi do projektowania stron internetowych i technologii internetowych. Tacy profesjonaliści są aktywnymi uczestnikami seminariów, grup internetowych, forów i webinariów. Pomaga im to poszerzyć swoją wiedzę i stale podnosić swoje umiejętności, ponieważ mogą wchodzić w interakcje z innymi projektantami i uczyć się od nich.

Rozsądna umowa

Zanim projektant strony internetowej rozpocznie pracę nad Twoim projektem, będziesz musiał podpisać umowę. Ważne jest, aby uważnie przeczytać niniejszą umowę przed podpisaniem w linii przerywanej. Jeśli masz problem z interpretacją warunków umowy, możesz poprosić prawnika o sprawdzenie tego, aby upewnić się, że Twoje interesy są chronione. Umowa jest ważna, zwłaszcza gdy strona internetowa nie jest zaprojektowana zgodnie z Twoimi dokładnymi specyfikacjami. Potrzebujesz projektanta, który powie Ci, ile czasu potrzeba na stworzenie Twojej witryny i upewni się, że dotrzymuje ustalonych terminów. Nie szukaj dalej – zespół Exponet z miasta Bielsko jest do Twojej dyspozycji.