Blogowe strony internetowe - jak prowadzić bloga

 • Autor: Monika
warto prowadzic strone internetowa blogowa
warto prowadzic strone internetowa blogowa

Blogowanie na miarę XXI wieku – sprawdź, co możesz robić lepiej!

Nie ma co do tego wątpliwości. Blogowanie to wypróbowana i prawdziwa metoda zwiększania ruchu w witrynie i współczynników konwersji. Blog ma tak dużą wszechstronność, że jest jednym z najważniejszych narzędzi, których możesz użyć do rozwoju społeczności i utrzymania stałego strumienia ruchu na stronie i drożyć strony internetowe blogowe.

Ale jak sprawić, by Twój blog był wart czasu potrzebnego na stworzenie i utrzymanie? Blogowanie może być onieśmielające, zwłaszcza gdy wiesz, jak cenne może to być narzędzie, a także może być frustrujące, jeśli nie widzisz wyników, które wydają się mieć wszyscy inni. Na szczęście istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby usprawnić blogowanie i uzyskać więcej z Twoich wysiłków. Poniżej omawiamy kilka naszych zdaniem najlepszych narzędzi i technik, których możesz dziś użyć, aby ulepszyć swoje blogowanie. Przekonasz się, że większość z nich można wdrożyć szybko i sprawnie, dzięki czemu możesz od razu zacząć widzieć konkretne wyniki.

Strony internetowe Blogowe – czy naprawdę są Ci potrzebne?

Podstawą strategii marketingowej online każdej małej firmy jest uzyskiwanie większej liczby zapytań i sprzedaży poprzez upewnienie się, że ludzie szukający Twojego produktu lub usługi w Internecie znajdą Twoją firmę. Jeśli więc masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy blog firmowy faktycznie może Ci w tym pomóc – zanim przejdziemy do wskazówek, jak prowadzić go lepiej – czytaj dalej i dowiedz się, jakie korzyści płyną z blogowania dla biznesu i dlaczego regularne blogowanie znacznie zwiększy Twój marketing online.

Blogowanie poprawia pozycjonowanie stron

Wiesz już, jak ważny dla sukcesu Twojej małej firmy może być dobry ranking w wyszukiwarkach. Jeśli jednak jesteś podobny do wielu właścicieli małych firm, prawdopodobnie tak naprawdę nie rozumiesz, co jest potrzebne, aby uzyskać dobrą pozycję w rankingu i dlaczego nie znajdujesz się na pierwszej stronie Google dla wybranego wyszukiwanego hasła. Najlepszym sposobem na budowanie dobrej jakości linków jest tworzenie świetnych treści, które są organicznie udostępniane i linkowane przez osoby zainteresowane Twoją branżą lub niszą, ze względu na ich jakość. Twój blog to idealna platforma do publikowania tych treści.

Siła słów kluczowych z długim ogonem - Słowa kluczowe z długiego ogona to frazy kluczowe, które nie generują tak dużego ruchu w wyszukiwarce, jak bardziej ogólne hasła, ale mają inne zalety. Co wyróżnia frazy long tail? są łatwiejsze do zdobycia w Google, są bardziej odpowiednie dla docelowych odbiorców. Blogowanie uwzględniające treści ze słowami kluczowymi z długim ogonem pozwala dotrzeć do tej samej grupy docelowej, szukając mniej konkurencyjnych terminów, których będą również szukać. Tworząc angażujące, przydatne blogi, filmy i inne treści, można się bardzo dobrze pozycjonować w wyszukiwarkach.

Strony blogowe budują markę

Wszyscy zawsze mówią o znaczeniu brandingu w marketingu. Obrazy, ton tekstu i styl witryny to ważne aspekty dobrej, zapadającej w pamięć marki. Jednak blogowanie jest często zapomnianym sposobem na rozwój marki, a jednocześnie nadanie jej głosu. Styl pisania, rodzaj używanych obrazów i układ bloga to wszystko, co możesz dostosować do swojej firmy. Może prowadzisz modny biznes modowy? Jak lepiej ugruntować swoją markę i głos, niż właśnie tworząc blog o najnowszych trendach? Twój blog będzie pełen świetnych treści, które są napisane w sposób, który odzwierciedla etos Twojej firmy i głos marki.

Możesz stać się ekspertem w swojej dziedzinie - Niezależnie od tego, czy sprzedajesz skórzane torebki, czy świadczysz profesjonalne usługi z zakresu doradztwa kredytowego - ważne jest, aby być postrzeganym jako ekspert w swojej dziedzinie. W dzisiejszych czasach, jeśli ktoś ma problem, pierwszą rzeczą, jaką zwykle robi, jest szukanie rozwiązania w Google. Jeśli masz wiedzę specjalistyczną, aby odpowiadać na pytania ludzi i dostarczać rozwiązania problemów specyficznych dla Twojej branży lub sektora, napisz o tym. Oznacza to, że nie tylko kierujesz reklamy na słowa kluczowe z „długiego ogona” i docierasz do odbiorców szczególnie zainteresowanych Twoim produktem lub usługą, ale także stajesz się autorytetem w swoim temacie. Ludzie wolą ekspertów, którzy mogą wykazać się swoją wiedzą, a dobrze napisane treści dotyczące Twojej branży mogą być czynnikiem, który pomoże potencjalnemu klientowi wybrać Cię spośród konkurencji. Regularnie blogując na istotne „gorące tematy” związane z Twoją branżą lub usługą, możesz budować swoją reputację lidera myśli i eksperta w swojej dziedzinie. Jeśli zrobisz to dobrze, z czasem staniesz się jednym z najlepszych klientów dla potencjalnych klientów i uznanym autorytetem w swojej dziedzinie.

Blogowanie zwiększa ruch przychodzący

Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, które są bardzo istotne dla Twojej branży, zachęcasz inne odpowiednie witryny branżowe do umieszczania linków do Twojego bloga. Ponieważ większość odwiedzających te odpowiednie witryny będzie zainteresowana branżą, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że osoby, które przejdą w ten sposób do Twojej witryny, będą zainteresowane Twoim produktem lub usługą.

 1. Użyj więcej treści wizualnych
  Treść wizualna jest obecnie podstawą i Ty również możesz ją wykorzystać na swoją korzyść. Proste bloki tekstu mogą znudzić czytelników i odstraszyć ich, zanim będą mieli szansę zobaczyć jakiekolwiek wezwanie do działania (CTA). To bezpośrednio przekłada się na utratę ruchu w witrynie i niższe współczynniki konwersji. Użyj treści wizualnych, takich jak zdjęcia, aby opowiedzieć czytelnikowi historię. Dzięki temu są zaangażowani i zainteresowani tym, co masz do powiedzenia. Pamiętaj, aby mądrze rozmieścić zdjęcia i przedstawić je już na początku. Jeśli czytelnik musi przewinąć do samego dołu posta, aby zobaczyć jakiekolwiek zdjęcia, już możesz go pożegnać. Co ważne, wbrew pozorom wcale nie musisz być mistrzem Photoshopa, aby zacząć tworzyć świetne treści wizualne. Istnieje wiele bezpłatnych zasobów i narzędzi, które mogą pomóc w rozpoczęciu tej pracy.
 2. Użyj ankiety, aby wiedzieć co lubią czytelnicy
  Skąd możesz wiedzieć, co Twoi czytelnicy lubią, a czego nie lubią na Twoim blogu, jeśli nie pytasz ich aktywnie o sugestie? Kiedy zaczniesz lepiej rozumieć swoich odbiorców, zaczniesz również rozumieć, co skłania ich do zakupu, a następnie możesz skutecznie zmienić swoje podejście. Możesz dowiedzieć się więcej o swoich odbiorcach, korzystając z narzędzi ankietowych, a jest ich sporo dostępnych. Jednak nie zapominaj, że chociaż narzędzia ankietowe mogą być niezwykle pomocne w tym, że będziesz mógł dowiedzieć się zdecydowanie więcej o Twoich odbiorcach, mogą również szybko stać się kłopotem dla odwiedzających Twoją witrynę. Zawsze daj swoim czytelnikom wybór, jeśli chodzi o ankiety. Zmuszenie ich do wypełnienia ankiety to szybki sposób na zyskanie gwarancji, że nigdy nie wrócą na Twój blog.
 3. Stwórz spójne podejście redakcyjne
  Blog nie może być przypadkowy - powinien mieć historię do opowiedzenia. Musisz zdecydować, czym będzie ta historia, zanim zaczniesz ją pisać. Blog bez spójnego tematu lub koncepcji może być dezorientujący dla odwiedzających witrynę. Ludzie lubią spójność i chcą wiedzieć, czego się spodziewać, gdy odwiedzają konkretną stronę internetową – i to właśnie nazywa się strategią treści. Tworząc spójne podejście redakcyjne, zachęcasz odwiedzających do powrotu do Twojej witryny, aby mogli tamże przeczytać więcej przydatnych informacji. Poświęć trochę czasu na stworzenie spójności i stabilności treści bloga, a w krótkim czasie zobaczysz naprawdę konkretne efekty swoich starań. Twoi czytelnicy z całą pewnością zauważą zarówno czas, jak i wysiłek, które włożyłeś w stworzenie przemyślanych i unikalnych treści, i będą czytać dalej, aż zobaczą Twoje wezwania do działania – CTA, które doprowadzą do pożądanej konwersji.
 4. Twórz wyraźne wezwania do działania
  Blogi mają na celu dostarczanie przydatnych informacji, co oznacza, że osoby, które się zajmują Tworzeniem artykułów mogą zacząć koncentrować się wyłącznie na dostarczaniu treści, nie pamiętając o tym, jak równocześnie ważne jest dostarczenie skutecznego wezwania do działania. To z kolei może mieć duży wpływ na to, czy przypadkowi odwiedzający przekształcą się w klientów płacących. CTA, czyli wezwania do działania na blogach mogą na przykład polegać na: poproszeniu odwiedzającego o zapisanie się do newslettera, przeczytanie całego wpisu na blogu, przejście do założenia konta, szereg innych działań. Jeśli te wezwania do działania nie będą jasne, odwiedzający witrynę trafią na stronę i nie zdadzą sobie sprawy, co mogą zrobić w witrynie ani dlaczego powinni to zrobić. Dlatego tak ważne jest określić, co dokładnie chcesz, aby robili Twoi goście. Umieszczaj wezwania do działania w logicznych miejscach, w których czytelnik na pewno je zobaczy, ale z drugiej strony internetowe absolutnie nie tam, gdzie zakłócają ogólne wrażenia użytkownika.
 5. Zadbaj o połączenie bloga z social mediami
  Żyjemy w świecie, który jest stale połączony ze wszystkim i wszystkimi. Rasa ludzka lubi dzielić się rzeczami, które uważa za przydatne, więc upewnij się, że odwiedzający Twoją witrynę mogą łatwo udostępniać Twoje posty na blogu swoim znajomym. Przede wszystkim spraw, aby przycisk udostępniania był wyraźnie widoczny przy każdym poście na swoim blogu. Jeśli ktoś uzna treść za interesującą lub przydatną, będzie mógł udostępnić ją wszystkim swoim znajomym. Następnie utwórz rzeczywisty plan rozpowszechniania postów na blogu w mediach społecznościowych. Każda platforma społecznościowa ma innych odbiorców, więc warto zaplanować stworzenie innego podejścia do każdej witryny. Twój blog może zawierać świetne treści, ale musisz go skutecznie promować, aby mieć pewność, że zobaczą go odpowiedni odbiorcy.

Budowanie lepszego bloga – dlaczego warto?

Udoskonalenie bloga wymaga pracy, ale przy odrobinie zaangażowania, badań i kreatywności możesz szybko zwiększyć ruch na blogu i zaangażowanie. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby stworzyć przejrzysty i skoncentrowany blog, który zapewnia unikalną treść, a jeśli chcesz by zajęli się tym specjaliści w mieście – jesteśmy do Twojej dyspozycji.