Strony internetowe w oczach użytkownika

  • Autor: Monika
strony internetowe w oczach uzytkownika
strony internetowe w oczach uzytkownika

Serwisy internetowe w oczach użytkownika - usera - co ma największe znaczenie?

Twoja witryna powinna być zaprojektowana z myślą o odbiorcach i powinna zapewniać poprawę komfortu użytkowania. Twoja strona internetowa jest jednym z najważniejszych aspektów obecności Twojej marki w Internecie i ważne jest, aby odpowiednio ją zaprojektować. Twoja witryna to także miejsce, w którym pielęgnujesz swoje leady - aby uzyskać konwersje. Nie możesz więc pozwolić sobie na awarie witryny, które mogą spowodować, że Twoi potencjalni klienci odbiją się od niej.

Twoje Strony internetowe powinny być zaprojektowana z myślą o odbiorcach i powinny zapewniać dobre wrażenia użytkownika. Dobry projekt strony internetowej ma wiele innych zalet, zarówno dla Twojej firmy, jak i odbiorców. W tym poście omówimy, dlaczego dobry projekt strony internetowej jest ważny – patrząc na to z perspektywy userów – potencjalnych odbiorców Twojej oferty.

Strony internetowe dla usera

Dlaczego to jest najważniejsze? Gdy zastanawiasz się nad przeprojektowaniem swojej witryny lub nawet utworzeniem nowej witryny dla swojej firmy, określenie obszarów, na których należy się skoncentrować, może być trudne, biorąc pod uwagę wybór dostępnych opcji. Prawda jest taka, że dobre projektowanie stron internetowych to kwestia holistyczna. Musisz być w stanie zadowolić zarówno swoich odbiorców, jak i Google, jednocześnie zapewniając, że wszystkie informacje o Twojej firmie są przedstawiane w spójny, atrakcyjny sposób. Dlatego zawsze dobrze jest zainwestować w pomoc ekspertów od projektowania stron internetowych - rozumieją oni znaczenie dobrego projektowania stron internetowych i wiedzą dokładnie, jak to zapewnić. W dzisiejszych czasach możesz stworzyć stronę internetową z szablonów w kilka godzin lub współpracować z agencją, która przeprowadzi Cię przez cały proces. Przedstawiamy kilka powodów, dla których projektowanie stron internetowych jest ważne i co należy wziąć pod uwagę na każdym etapie.

Pierwsze wrażenie – ma znaczenie! Pomyśl o swojej stronie głównej jako o pierwszej stronie gazety. Musi być kusząca, musi przyciągać ludzi i musi zachęcać ich do zagłębienia się w Twoją firmę i jej usługi. Twoja strona internetowa jest również pierwszym wrażeniem, jakie ludzie odbierają o Twojej firmie, dlatego konieczne jest, aby była dobra. Włącz swój branding i upewnij się, że mówisz potencjalnym klientom, co reprezentujesz. Ocenią Cię w ciągu kilku sekund, musisz je wykorzystać. Jeśli Twoja witryna wygląda na przestarzałą, wolno się ładuje lub nie ma spójnego interfejsu użytkownika, który ułatwia odbiorcom znalezienie potrzebnych informacji, użytkownicy dokonają założeń dotyczących Twojej firmy, zanim jeszcze nawiążą kontakt. Upewnij się, że Twoja witryna — a w szczególności — strona główna szybko informuje ludzi, co robi Twoja firma, i zapewnia odwiedzających, że są we właściwym miejscu, aby zaspokoić ich potrzeby w danym momencie. Pozycjonowanie stron w Google nagrodzi Cię za to, a Twoi goście zostaną na stronie na dłużej i będą do niej wracać.

Strona internetowa a Wizerunek marki

Twoje strony internetowe są odzwierciedleniem Twojej marki i wszystkiego, co reprezentuje. Zwykle jest to jedna z pierwszych rzeczy, na które ludzie patrzą, aby poznać markę, a zatem pomaga wyrobić pierwsze wrażenie. Elementy projektu Twojej witryny, takie jak kolory, czcionki, obrazy itp., tworzą tożsamość Twojej marki. Dlatego musisz starannie wybierać te elementy i dbać o ich spójność w całej witrynie. Oto niektóre z elementów projektowania stron internetowych, które należy starannie wybrać, a następnie konsekwentnie stosować.

Kolory używane na stronach internetowych - Jeśli masz już kilka kolorów marki, które pasują do Twojego logo i innych elementów tożsamości marki, powinieneś użyć ich również na swojej stronie internetowej. Jeśli jednak zaczynasz od zera, możesz wykorzystać różne badanie, które powstały po to, aby pomóc zrozumieć skojarzenia kolorów. Na przykład, jeśli chcesz kojarzyć swoją markę z zaufaniem, powinieneś użyć koloru niebieskiego. A jeśli chcesz, aby konsumenci myśleli, że Twoja marka wytwarza produkty wysokiej jakości, kolor czarny może pomóc Ci stworzyć taki wizerunek. Podobnie, w zależności od tego, jakie skojarzenia z marką chcesz tworzyć, możesz wybrać kolory swojej marki. Następnie możesz wybrać kolory, które wywołują w ludziach określone emocje lub myśli. Na przykład kolor niebieski jest najbardziej kojarzony z zaufaniem, a czarny z jakością.

Zasadą jest, aby układ był prosty, przejrzysty i zaprojektowany w sposób, który zwraca uwagę na najważniejsze części. Ponadto liczbę opcji menu lub elementów menu rozwijanego należy określić na podstawie preferencji odbiorców. Możesz poeksperymentować z kilkoma różnymi układami i przeprowadzić testy podzielone, aby zrozumieć, co najlepiej sprawdza się w przypadku Twoich odbiorców. Na pewno z łatwością poruszając się po sieci znajdziesz przykładów zaśmieconego projektu strony internetowej i możesz się domyślać jego wpływu na użyteczność. Taka witryna jest bardzo trudna w nawigacji, a brak projektu siatki sprawia zwykle, że jest też niezwykle chaotyczną witryną. Powinno się dążyć do witryn z czystszym układem, która jest rozsądnie ustrukturyzowana. Zastosowanie formatu siatki dodatkowo może dodać strukturę stronie.

Liternictwo - Czcionki i typografia używane przez strony internetowe - Ogólna zasada wyboru czcionki jest taka, że powinna być: czytelna wyraźnie widoczna na wybranym kolorze tła. Rzeczywisty wybór powinien jednak zależeć od odbiorców. Na przykład młodsi ludzie często wolą bardziej zabawne i stylowe czcionki. Starsi ludzie mogą preferować przejrzyste i proste, łatwiejsze do odczytania. Twoja czcionka powinna również odzwierciedlać osobowość Twojej marki i to, czy chcesz wyglądać profesjonalnie, czy też zabawnie i młodzieńczo. Możesz też użyć kreatywnej czcionki, aby odzwierciedlić własną kreatywność.

Dostępność strony internetowej

Powinieneś zaprojektować swoją stronę internetową w taki sposób, aby była dostępna dla wszystkich. Nie tylko poprawi to wrażenia dla odbiorców, ale jest również wymagane przez prawo. Oznacza to zaprojektowanie witryny tak, aby osoby niepełnosprawne również miały do niej dostęp. Tak więc, niezależnie od tego, czy tworzysz swoją witrynę samodzielnie, czy korzystasz z agencji zajmującej się projektowaniem stron internetowych, upewnij się, że projektujesz dostępną stronę internetową. Chociaż może to być niezwykle trudne, możesz w pełni wykorzystać gotowe rozwiązania, aby uprościć cały proces. Dzięki temu Twoja strona internetowa natychmiast wyświetli przystępny interfejs. Pomoże Ci to włączyć większą liczbę osób do swoich odbiorców.

Nawigacja w witrynie - Jedną z największych zalet dobrego projektu strony internetowej dla odbiorców jest to, że może pomóc im w łatwym poruszaniu się po witrynie. Ostatecznym celem każdego odwiedzającego Twoją witrynę jest szybkie odnalezienie poszukiwanych informacji. Projekt witryny powinien ułatwić ten proces i pomóc odwiedzającym poruszać się po witrynie bez zgubienia się. Im bardziej przyjazna dla użytkownika jest Twoja witryna, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie: zaangażują się w Twoje treści podejmą pożądane działania. Dobry projekt strony internetowej powinien mieć na celu zapewnienie jak najlepszych doświadczeń użytkownika, co ostatecznie przekłada się na konwersje. Czasem największym ideałem będzie tutaj bardzo prosty, ale wciągający projekt strony internetowej, na której możesz znaleźć wszystko - nawet bezpośrednio na stronie głównej. Bez niechlujnych rozwijanych menu, bez hierarchii stron, po prostu przejrzysty i prosty projekt typu wszystko, co musisz wiedzieć - znajdziesz tutaj.

Przeczytaj także:

O czym jeszcze pamiętać projektując strony internetowe pod usera? - Projektowanie stron internetowych to ważna sprawa i nie należy jej lekceważyć. Dobrze zaprojektowana strona internetowa może pomóc wywrzeć dobre wrażenie na potencjalnych klientach. Może również pomóc w pielęgnowaniu potencjalnych klientów i uzyskiwaniu większej liczby konwersji. Jednak, co ważniejsze, zapewnia dobre wrażenia użytkownika i pomaga odwiedzającym witrynę z łatwością uzyskać dostęp do witryny i nawigować po niej. Jeśli więc szukasz projektantów do stworzenia swojej witryny, jak widać - możesz nam zaufać, że jesteśmy w stanie zaprojektować przyjazne dla użytkownika i dostępne strony internetowe. Jeśli masz już stronę internetową, zawsze możemy dla Ciebie przeprowadzić audyt strony i zoptymalizować ją tak, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika i poprawić dostępność. Tworząc przejrzyste, intuicyjne środowisko użytkownika, które pozwala potencjalnym klientom odfiltrować lejek sprzedażowy, na każdym kroku zdobywasz ich zaufanie, co jest równoznaczne z całą ważną sprzedażą. Połącz wspaniały projekt strony internetowej z wyrazistą, dokładną i skierowaną do odbiorców kopią, a uzyskasz niezawodną receptę na sukces. Jednak bez profesjonalnych wskazówek projektowanie stron internetowych może być terminowe i kosztowne – nie tylko dla Twojej obecnej kieszeni, ale także dla Twojej przyszłej kieszeni. Dlatego polecamy nasz zespół ekspertów od projektowania stron internetowych, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu stronami internetowymi dla firm z wielu branż. Jesteśmy do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.

Wygląd – wyglądem, ale nie zapomnij o SEO! Postaw na pozycjonowanie stron - Najskuteczniejsza strategia SEO zaczyna się od początku. Projektanci stron internetowych będą mogli uwzględnić zarówno elementy poza stroną, jak i elementy na stronie, które mogą mieć wpływ na widoczność Twojej witryny dla Google podczas tworzenia witryny. Na przykład Google bierze pod uwagę elementy strony multimedialnej w swoim algorytmie rankingu, podczas gdy musi również istnieć opcja dodawania odpowiednich tagów i elementów kodowania do stron, aby zmaksymalizować ich widoczność. Dobrze ustrukturyzowany i zoptymalizowany kod w połączeniu ze strategią SEO, która obejmuje często publikowane treści dobrej jakości, może wpłynąć na sposób, w jaki roboty wyszukiwarek przemierzają i indeksują Twoją witrynę. Jeśli Twoja witryna jest dobrze zbudowana i aktualizowana, nie będziesz musiał tak ciężko walczyć o widoczność. WSKAZÓWKA: Ważne jest, aby Twój kod był przyjazny dla SEO. Jeśli chcesz zapewnić odpowiednie praktyki projektowania stron internetowych i późniejszą widoczność w wyszukiwarkach, skontaktuj się z nami już dziś.