Ewolucja w projektowaniu stron internetowych

  • Autor: Monika
Postęp dotyczy projektowania stron internetowych
Postęp dotyczy projektowania stron internetowych

Co do projektowania stron wniosły innowacje ostatnich lat?

Jak zmieniły się strony internetowe na przestrzeni lat

Światowa sieć obejmuje więcej niż 2 miliardy witryn — a każdego dnia dodawane są setki tysięcy nowych. W obliczu rosnącej z dnia na dzień konkurencji firmy i właściciele witryn muszą zacząć modernizować swoją witrynę. Technologia, podobnie jak większość świata, całkowicie zmienia projektowanie stron internetowych. Projektowanie stron www to branża, która obraca się wokół technologii, zatem można od deweloperów, grafików, specjalistów UX oczekiwać, że tworzone przez nich witryny będą pod silnym wpływem innowacji. Oto najważniejsze sposoby, w jakie nowa technologia zmienia świat projektowania stron internetowych, od nowych i starych programów po przełomowe technologie.

Aplikacje internetowe

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła zauważalna zmiana w świecie technologii, a napędziły ją telefony komórkowe. Internet mobilny ma znaczący wpływ na projektowanie stron internetowych - strony internetowe muszą teraz dostosowywać się do bardziej skoncentrowanych i bardziej usprawnionych narzędzi. Co ciekawe, w ostatnich latach nastąpiła zmiana – aplikacje całkowicie wyprzedziły przeglądarki dla użytkowników mobilnych. 90% całej aktywności mobilnej jest przeznaczane na aplikacje, co sprawia, że projektowanie aplikacji jest podstawowym aspektem projektowania stron internetowych. Oczywiście aplikacja mobilna może być dla Ciebie interesującą opcją, a zwłaszcza progresywne aplikacje internetowe mogą być dla Ciebie niezawodne. Zasadniczo mówiąc - owe progresywne aplikacje internetowe to witryny, które działają i zachowują się dokładnie tak, jak robi to aplikacja. Niemal każdy właściciel witryny www, który idąc za duchem czasu wprowadził do swojej strategii progresywne aplikacje internetowe - odnotował wzrost konwersji o minimum 71%. Pociągająca wizja, z której i Ty możesz skorzystać, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Drukowanie 3D - Być może pamiętasz, że kiedy drukarki 3D pojawiły się na rynku, były postrzegane jako narzędzia niemal nierealistycznie futurystyczne. Teraz drukowanie 3D stało się o wiele bardziej powszechne, zwłaszcza dla projektantów stron internetowych i grafików. Produkty drukowane 3D świetnie nadają się do witryn e-commerce. Projektanci mają teraz możliwość tworzenia produktów, które klienci mogą zobaczyć z nowej perspektywy. W rzeczywistości druk 3D wywarł wpływ na wszystkie rodzaje materiałów marketingowych.

Samouczki dla amatorów projektowania www

Należy podkreślić, że samouczki DIY dostępne w sieci zmieniły zasady tego, kto wchodzi na rynek projektowania stron internetowych. Projektowanie graficzne to niezaprzeczalnie wielka umiejętność, ale amatorom coraz łatwiej jest nauczyć się umiejętności, które są im potrzebne, aby tworzyć strony internetowe. Jeśli przeszukujesz witrynę taką jak YouTube, możesz nauczyć się wszystkiego:

  1. jak tworzyć strony internetowe
  2. jak projektować poszczególne elementy witryny
  3. jak kodować aplikacje internetowe
  4. jak dostosowywać interfejs współczesnych stron

Nauka projektowania stron internetowych staje się coraz bardziej dostępna. Dlatego graficy muszą zaoferować klientom nieco więcej - w ten sposób mogą wyprzedzić grę. Takie podejście równocześnie popycha projektowanie graficzne do przodu, pomagając stworzyć tętniącą życiem, kreatywną i dynamiczną społeczność specjalistów i pasjonatów uczących się od siebie nawzajem. Krótko mówiąc, świat projektowania stron internetowych jest teraz dostępny w zasadzie dla każdego. Twój sukces zależy od tego, jak bardzo jesteś innowacyjny i wyjątkowy.

Przyspieszone strony internetowe mobilne

Od 2015 roku popularne jest responsywne podejście do projektowania stron internetowych. Prawdopodobnie wynika to z tego, że Google przykłada większą wagę do witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Przyspieszone strony mobilne zostały zaprojektowane w celu zwiększenia ogólnej wydajności reklam i treści internetowych — a wszystko to przy jednoczesnej poprawie wygody użytkownika. Warto wspomnieć, że istnieje sporo dowodów przemawiających za tym, że przyspieszone strony mobilne odpowiadają za dużą część całego ruchu internetowego.

Powiadomienia push

To może nie będzie dla Ciebie wielkim zaskoczeniem, ale mimo to należy o nich wspomnieć. Podobnie jak w przypadku aplikacji, powiadomienia push pomagają witrynom dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Dlatego nic dziwnego, że stają się coraz bardziej popularne w projektowaniu stron internetowych. Jednak bądź bardzo ostrożny, aby ich nie nadużywać – bo to może faktycznie odstraszyć klienta. To samo dotyczy e-maili i wszelkich innych form marketingu internetowego. Powoli stają się coraz bardziej rozpowszechnione w projektowaniu stron internetowych, pomagając w praktycznym powiadamianiu i docieraniu do odbiorców. Jest to zdecydowanie coś, co powinni wziąć pod uwagę projektanci stron internetowych. Rozszerzenia przeglądarki - Rozszerzenia przeglądarki stają się coraz bardziej popularne. Począwszy od rozszerzeń tłumaczeń języków prawnych, po aplikacje zabezpieczające hasła - są one bardzo poszukiwane na dzisiejszym rynku. Do tego stopnia, że projekty i kompilacje dla sieci i urządzeń mobilnych często zawierają jakieś rozszerzenia przeglądarki. Jeśli jednak chcesz stworzyć przydatne rozszerzenie, musisz szczególnie zadbać o ochronę prywatności. Wielu użytkowników zaczęło uważać te rozszerzenia za zagrożenie dla ich prywatności. Ma to związek z tym, że takie rozszerzenia mogą odczytywać wiele działań online. Projektowanie stron internetowych zawsze musi być użyteczne, ale przemyślane. Innowacyjne, ale bezpieczne. Prywatność to obecnie duża część technologii i nie należy jej pomijać.

Chatboty na stronach

Chatboty są uważane za jedną z najlepszych innowacji w projektowaniu stron internetowych w ostatnich latach. Wsparcie online, zwłaszcza na stronach internetowych, ma coraz większe znaczenie. Większość ludzi robi zakupy i przeszukuje strony internetowe, a chatbot jest zasadniczo zaletą wsparcia online. Szacuje się, że e-commerce co roku traci grube miliony w wyniku złej obsługi klienta. Chatbot może zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie lepszej i bardziej kompleksowej obsługi. W przeciwieństwie do ludzi, te fantastyczne dodatki: są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu , mogą oferować znaczące i niezbędne porady, odpowiedzi i wsparcie tym samym wspierać strony internetowe. Oznacza to również, że jesteś zobowiązany do tego, by zatrudniać pełnoetatowego pracownika obsługi klienta online. Raczej przyda Ci się projektant stron internetowych, który specjalizuje się w chatbotach. Są to niesamowite funkcje, które można mieć na stronach internetowych, zwłaszcza gdy próbujesz wypromować swoją markę.

Nowoczesna Typografia

Oczywiście jednym z najważniejszych aspektów projektowania stron internetowych jest typografia. Nigdy nie należy ryzykować zaniedbania tego – a technologia naprawdę to zmienia. Obecnie obserwujemy wzrost liczby kolekcji typograficznych i produktów cyfrowych. Projektanci stron internetowych, artyści i kaligrafowie eksperymentują z nowymi literami i stylami. To właśnie może pomóc marce odnaleźć swój styl.

Interfejs ruchu witryny internetowej

Nadszedł czas, aby interfejs ruchu znalazł swoje miejsce w projektowaniu stron internetowych — i jest to prognozowane. Internauci chcą, aby wszystko było bardzo proste, a jednocześnie wysoce automatyczne. Zasadniczo chcą innowacyjnych stron internetowych, które są łatwe w użyciu. Jakie elementy interfejsu ruchu pomagają wyróżnić strony www z tłumu? Inteligentne najechanie kursorem, animacje w tle, animowane nagłówki, animowane wykresy. Dzięki starannemu wdrożeniu może to również zwiększyć współczynnik konwersji w Twojej witrynie.

Ilustracje - zdjęcia i grafika

Jeśli chodzi o budowanie strony internetowej i marki, projektowanie i tworzenie stron internetowych są ze sobą połączone. Ilustracje to podstawowe aspekty tworzenia bardziej przyjaznej dla użytkownika i interaktywnej strony internetowej. To obecnie wielki trend w projektowaniu, który idzie w parze z technologią. Drastycznie zmienił się sposób, w jaki ilustratorzy tworzą swoje prace. Korzystając z programów online, ilustracje na stronach internetowych często mają charakterystyczny wygląd. Pomagają przedstawiać wiadomości i minimalizować użycie tekstu. Nie tylko to, ale mogą uatrakcyjnić witrynę internetową i zmienić sposób, w jaki użytkownik wchodzi z nią w interakcję. Ilustracje zawsze pozostaną istotną częścią tworzenia stron internetowych - nowe technologie zmienią tylko sposób tworzenia tych ilustracji.

Zachowanie użytkownika na stronie

Projektanci stron internetowych mają w tej chwili znaczną przewagę. Mogą teraz śledzić reakcję użytkownika, aby zobaczyć, jak wchodzą w interakcję z witryną. Co możemy śledzić podczas pobytu internauty na stronie? Ruch myszy, interakcje użytkownika, liczba kliknięć, wiele różnych innych wzorców. Pozwala to projektantom stron internetowych nie tylko tworzyć przyjemne wrażenia, ale także brać pod uwagę zachowania z korzyścią dla firmy. Oczekuje się, że w przyszłości ta możliwość śledzenia użytkownika stanie się bardziej istotna, zwłaszcza w przypadku projektowania stron internetowych.

Wyszukiwanie głosowe na serwisie

Jako ludzie często rozmawiamy z robotami – nazywają się Siri, Alexa i Google Assistant. Te fantastyczne narzędzia szybko zastąpiły wyszukiwanie tekstowe. Każdy projektant stron internetowych powinien przyjrzeć się wyszukiwaniu głosowemu własnej witryny. Może to mieć duży wpływ na liczbę użytkowników wchodzących z nią w interakcję. Ponadto wyszukiwanie głosowe jest funkcją ułatwień dostępu. Uczynienie stron internetowych dostępnymi dla większej liczby osób powinno być priorytetem dla większości projektantów stron internetowych.

Pozostałe innowacje

VR i AR - Tak, to niesamowicie futurystyczne technologie. Są również bardzo zdolne do zmiany sposobu, w jaki wszyscy wchodzimy w interakcję ze stroną internetową. Właśnie dlatego firmy takie jak Samsung, Google i Microsoft inwestują tak dużo pieniędzy i czasu w te technologie. Strony internetowe mogą oferować wiele wciągających wrażeń z pomocą VR. To ekscytujący aspekt, któremu należy się przyjrzeć. Nie zapominajmy o AR – to poprawia wrażenia użytkownika w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie było. Technologie te nie ograniczają się również do aplikacji mobilnych. Mogą być przyszłością projektowania stron internetowych i zmienić sposób interakcji z witrynami.

Przeczytaj także: