Systemy CMS do zarządzania treścią stron

  • Autor: Ernest
systemy cms zluza do zarzadzania trescią stron internetowych
systemy cms zluza do zarzadzania trescią stron internetowych

Do czego służą systemy CMS?

Jeśli posiadasz już stronę internetową i chciałbyś w przyszłości sam zarządzać treścią oraz aktualizować ją według własnych potrzeb, a nie posiadasz wiedzy informatycznej, system CMS są po to by Ci to ułatwić. Szybko i sprawnie wstawisz zdjęcia, zmienisz treść oraz grafikę. W ten sposób będziesz miał pełną kontrolę nad swoją stroną - zaoszczędzisz czas i pieniądze. Ceny systemu ustalane są indywidualnie, w zależności od funkcjonalności oraz wielkości strony do której zostanie zaprojektowany.

Zalety systemów CMS

System cms pozwala na zarządzanie stroną internetową z poziomu Panelu administracyjnego z każdego miejsca na świecie o każdej porze roku. Zarządzanie stroną internetową opartą na systemie cms jest bardzo łatwe i intuicyjne, od użytkownika wymaga podstawowej znajomości obsługi komputera i znajomości pakietu Office. Strona zbudowana na naszym systemie cms posiada dedykowaną szatę graficzną, która posiada elementy edytowalne takie jak menu które może być rozbudowywane według oferty i uznania klienta, pole kontekstowe w którym klient wrzuca swoje teksty, zdjęcia oraz pliki do pobrania. Klient w łatwy sposób może edytować teksty, pogrubiać je zmieniać czcionki, kolory dodawać zdjęcia a wszystko to w prosty i łatwy sposób, bez potrzeby pisania w kodzie Html w którym jest kodowana strona, zmiany te są dokonywane w bardzo prostym i przyjaznym edytorze podobnym do narzędzi oferowanych przez narzędzia Office. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, jest również dostępny edytor z poziomu Html, gdzie mamy w zasadzie nieograniczone możliwości edycji wrzucanego tekstu.

Dodatkowo nasze cms-y pozwalają na wrzucanie zdjęć z których użytkownicy mogą tworzyć galerie zdjęć na poszczególnych podstronach. Przy wrzucaniu zdjęć możemy grupować je w folderach, które pomagają w zarządzaniu zdjęciami. Przy wrzucaniu zdjęć na serwer tworzona jest miniaturka każdego z nich, pozwala to na przyśpieszenie ładowania strony na której znajduje się galeria, dodatkowo zmniejszając obciążenie serwera i łącza użytkownika, przeglądającego naszą witrynę. Miniaturki wyświetlają się w sposób zaplanowany na poziomie projektu a po kliknięciu ładują się zdjęcia z oryginalnymi parametrami (duże zdjęcie). Sposób wyświetlania galerii zależy od Państwa (mogą one być wyświetlone, w postaci listy miniaturek, może także być wyświetlona w różnego typu slide-rach, wybór należy do Państwa). Dodawanie zdjęć do danej podstrony wymaga kilku kliknięć i już po chwili możemy się cieszyć piękną galerią na naszej stronie internetowej. Ponadto nasze systemy umożliwiają Państwu wrzucanie plików do pobrania, z ofertą, z cennikami, regulaminem oraz innymi plikami, które są wrzucane z przeznaczeniem dla klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą Państwo korzystać z mało prestiżowych portali umożliwiających umieszczane danych. Państwa klient nie będzie musiał wychodzić z Państwa strony, ściągnie pliki bezpośrednio ze źródła czyli bezpośrednio z Państwa strony. Dla większych systemów jest możliwość podpięcia modułu rejestracji i logowania klientów, który pozwala na udostępnianie części informacji (podstron) tylko zalogowanym klientom. Taka opcja daje również możliwość korzystania z bazy maili swoich klientów i wysyłanie wiadomości na temat nowości naszej oferty do wszystkich jednocześnie.

Na życzenie klienta podpinamy również wtyczki do facebook-a, tworzymy kanały RSS. System cms jest przystosowany do obsługi stron wielojęzycznych (w tym zakresie nie ma żadnych ograniczeń, pomiędzy wersjami językowymi przełączamy się jednym kliknięciem, a do wyświetlania wersji językowej przygotowana jest przetłumaczona templatka), dla potrzeb klienta wykonujemy także export/import danych w formacie XML, CSV (office), oraz innych potrzebnych dla Klienta. Ponadto nasze systemy są zoptymalizowane pod pozycjonowanie i po wykonaniu strony na naszych systemach cms mają Państwo gotowy produkt przygotowany do pozycjonowania.

Nasze cms-y są w pełni konfigurowalne oraz modułowe, co pozwala na rozszerzanie ich funkcjonalności o dodatkowe moduły i zastosowanie ciekawych indywidualnych rozwiązań. Ciekawymi modułami mogą być: prezentacja oferty w postaci książki (gdzie przygotowana jest oprawa książki, oraz karty książki natomiast samą treść wypełnia klient sam. Takie rozwiązanie pozwala na ekskluzywne prezentowanie Państwa oferty za pomocą tzw. „żywego katalogu”, którego przeglądanie wygląda jak przeglądanie zwykłego papierowego katalogu), dla ludzi chcących zrobić prezentacje przestrzeni wokół naszej firmy lub wewnątrz do prezentacji ekspozycji wykonujemy wirtualne spacery, które w sposób interaktywny i wizualny zaprezentować Państwa ofertę (Bardzo często wykorzystywana, przez producentów domów, czy karczmy do prezentacji wnętrz budynków). Nasze systemy cms ze względu na swoją elastyczność i modułową budowę dostosowujemy do potrzeb każdego klienta, dzięki temu klient dostaje produkt dostosowany do jego potrzeb a nie uniwersalny. Taka budowa pozwala dodatkowo na szybkie przeprowadzanie aktualizacji i umożliwia w przyszłości rozbudowę serwisu o dodatkowe opcje. Dlatego wybierając nasz produkt w wersji podstawowej w przyszłości bez problemu będą Państwo mogli rozbudować go o dodatkowe moduły.

Dzięki zwiększającym się możliwością technicznym (łącza, szybsze serwery, tanie domeny, lepszy sprzęt użytkowników, powszechnie dostępny internet w hotspotach, telefonach komórkowych), internet przeżywa prawdziwy rozkwit, pozwala na umieszczanie różnych mediów (pliki wideo, aplikacje, prezentacje, wirtualne spacery i wiele innych). Dlatego aby Twoja strona się nie starzała musi być oparta na solidnym fundamencie, który w przyszłości pozwoli na jej rozbudowę i nadąży za nowymi trendami w internecie.

Zobacz także: