Strony internetowe projektowane pod kątem SEO

  • Autor: Monika
strony internetowe projektowanie pod seo
strony internetowe projektowanie pod seo

Strony internetowe projektowanie pod SEO - projektowanie stron internetowych i SEO - dwa światy, jeden cel i jak to ogarnąć?

Najlepsze strony internetowe i projekty webowe od samego początku uwzględniają SEO. Każda witryna musi mieć kluczowe elementy techniczne, aby mogła rozwijać się w wyszukiwaniu – w przeciwnym razie nawet najpiękniej zaprojektowane wysiłki pójdą na marne. Budowanie strony internetowej (projektowanie stron internetowych) polega na stawianiu potrzeb użytkowników na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, czy potrzebujesz miejsca do sprzedaży swoich towarów, czy witryny z broszurami, aby zaprezentować swoje usługi, musisz od samego początku upewnić się, że wiesz, czego szukają Twoi klienci i że znajdą Ciebie w pierwszej kolejności.

Czym jest SEO a czym Pozycjonowanie w przypadku witryn internetowych publikowanych w sieci - Search Engine Optimization lub SEO to praktyka optymalizacji technicznych i dostępnych dla użytkowników elementów witryny, której celem jest uzyskać wyższą pozycję w panelu wyników wyszukiwania Google. Niestety, wiele firm próbuje przeprowadzić pozycjonowanie z mocą wsteczną – zamiast wbudowywać SEO w fundamenty Twojego projektu internetowego. Oto kilka kluczowych kwestii związanych z tworzeniem witryny internetowej, którą pokochają wyszukiwarki.

Strony internetowe przyjazne dla użytkownika - Ponieważ algorytm Google jest coraz mądrzejszy, wiemy, że coraz częściej traktuje priorytetowo strony, które wyszukują dobre wrażenia użytkowników w witrynie. Obowiązkiem projektanta stron internetowych jest stworzenie doskonałych stron i nawigacji zoptymalizowanych pod kątem User Experience (UX), co również wspiera fundamenty SEO witryny. Myślenie stojące za projektowaniem stron internetowych UX w dzisiejszych czasach idzie zdecydowanie dalej, niż mogłoby się wydawać – istnieje głębszy proces, który sprawdza, jak myślimy i jaki ma to wpływ na to, jak postrzegamy i korzystamy ze strony internetowej. Projektowanie stron internetowych UX ma na celu uczynienie podróży odwiedzającego witrynę tak łatwą i bezproblemową, jak to tylko możliwe – ale gdy przeciętny użytkownik witryny spędza w witrynie zaledwie kilka sekund, jest to ogromne wyzwanie, aby został. Kluczem do utrzymania zaangażowania odbiorców w witrynie jest śledzenie, gdzie ludzie utykają. Co sprawia, że projekt i strony internetowe są przyjazne dla użytkownika?

  1. Tekst na stronie powinien być dobrze widoczny, a kolory czcionki i tła powinny być czytelne. Rozmiar tekstu może być również czynnikiem, który może wpływać na to, jak powinien być czytany na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.
  2. Nawigacja powinna przebiegać zgodnie z logicznym przepływem w witrynie, z odpowiednimi kategoriami i pozycjami menu.
  3. Bloki treści powinny być odpowiednio ułożone, aby ułatwić czytanie strony, a żaden tekst w tych blokach nie może być wypychany hiperłączami.

Daj użytkownikom witryny powód do zaangażowania! Ile razy próbowałeś wejść na stronę internetową i nagle zostałeś zablokowanym przez strony rejestracji lub logowania? Zaangażuj ich, zanim postawisz im bariery w dostępie do treści.

Czy Jesteśmy leniwi w sieci? - Brzmi nieładnie, ale to prawda. Niektóre z najbardziej udanych witryn są zaprojektowane tak, że prawie nie musimy klikać ani poruszać myszą, ponieważ podczas przeglądania Internetu wolimy dawać z siebie jak najmniej. Strony internetowe z przewijaniem są zaprojektowane w ten sposób nie bez powodu – abyśmy mogli uzyskać dostęp do wszystkich treści bez konieczności robienia zbyt wielu czynności. Badania pokazują, że jesteśmy słabsi w ocenie informacji po wykorzystaniu jakiejkolwiek energii fizycznej lub psychicznej – jeśli chcesz, aby potencjalni klienci dokonali rzetelnej oceny Twojej firmy, sposobem na to jest upewnienie się, że włożyli jak najmniej energii do poruszania się po witrynie.

Optymalizacja mobilna - Projekt przyjazny dla urządzeń mobilnych jest teraz ważnym czynnikiem rankingowym – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większy ruch pochodzi z urządzeń mobilnych przez Google niż z komputerów. Indeksowanie zorientowane na urządzenia mobilne stało się standardem - co oznacza, że strony internetowe, które nie są zoptymalizowane pod kątem doskonałych doświadczeń mobilnych, mają w rzeczywistości mniejsze szanse na ranking niż konkurenci. Dlatego projektowanie stron internetowych i SEO są tak integralne od samego początku – projektant stron internetowych musi stworzyć wspaniałe wrażenia mobilne od pierwszego etapu projektowania, zamiast próbować dodawać je retrospektywnie do witryny, gdy ma miejsce praca nad SEO. W przeciwnym razie ryzykujesz utratę pozycji w rankingu na rzecz konkurencji i stoczenie ciężkiej bitwy o ich odzyskanie.

Szybkość strony - Kluczową częścią projektowania stron internetowych i SEO jest szybkość ładowania strony. Możesz to przetestować za pomocą narzędzia Google Pagespeed Insights w dowolnym momencie – i zwykle istnieje wiele różnych czynników, które wydają się wskazywać, co spowalnia Twoją witrynę. Kiedy projektant stron internetowych, który rozumie SEO, zaprojektuje witrynę, uwzględni szybkość strony w swojej budowie, dbając o takie aspekty podane poniżej

  1. Optymalizacja rozmiaru i wymiarów obrazu – upewnienie się, że obrazy, zdjęcia i grafiki nie nadwyrężą witryny, ale twoje strony internetowe nadal będą wyglądać świetnie. Jeśli spróbujesz to zrobić po kompilacji, kompresując kluczowe obrazy, takie jak tła o pełnej szerokości, możesz zniekształcić rzeczywisty wygląd obrazu.
  2. Optymalizacja wtyczek – projektant stron internetowych musi wdrażać tylko te wtyczki, które dodają wartości do witryny i usuwają te, które nie są potrzebne i często wydłużają czas ładowania witryny.
  3. Właściwe buforowanie – jest to kluczowe dla szybkości strony, ponieważ jeśli witryna nie może prawidłowo buforować w przeglądarce, poważnie wpłynie to na czas ładowania.

Aby dowiedzieć się więcej o przyspieszeniu witryny (szybkie strony internetowe), skontaktuj się z nami już na etapie projektowania strony, albo też zgłoś swoją witrynę – wykonamy audyt i sprawdzimy, co można zrobić lepiej. Jak przyspieszyć działanie swojej witryny internetowej i co zrobić aby twoje strony internetowe działały szubko? Jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych, szybkość ładowania strony powinna być na pierwszym miejscu. Czas potrzebny do załadowania witryny na dowolnym urządzeniu jest istotnym wskaźnikiem tego, jak dobrze będzie działać. Na szczęście istnieje kilka bardzo prostych sztuczek, które możesz zrobić już dziś, aby poprawić szybkość ładowania witryny, a w rezultacie: zmniejszyć współczynnik odrzuceń, zwiększyć konwersje, zatrzymać użytkowników strony internetowej na dłużej.

Dlaczego szybkość strony jest tak ważna? Odwiedzający strony internetowe po prostu nie mają cierpliwości, aby siedzieć i czekać na załadowanie witryny. W rzeczywistości 40% użytkowników prawdopodobnie opuści witrynę, jeśli nie załaduje się ona w ciągu trzech sekund. Jeśli sprzedajesz produkty online, może to być różnica między klientem, który wybierze Ciebie, a Twoją konkurencję. Nie chodzi tylko o wrażenia klientów. Google potwierdził, że szybkość witryny jest jednym z sygnałów wykorzystywanych przez jego algorytm do pozycjonowania stron. Jeśli Twoja witryna wolno się ładuje, z pewnością wpłynie to na Twój ranking w Google i sprawi, że Twoje ciężko zarobione SEO będzie bezcelowe. Podsumowując, połączenie słabego doświadczenia klienta i potencjalnie szkodliwego rankingu Google sprawia, że szybkość witryny jest istotną częścią strategii projektowania stron internetowych.

Uaktualnij swój hosting - Tak więc być może wiesz, że najważniejsze dla zwiększenia szybkości strony jest skompresować swoje obrazy, zminimalizować kod, a nawet być może usunąłeś nieużywane wtyczki, a mimo tych wszystkich starań Twoja witryna nadal wolno się ładuje. Co dalej? Twój pakiet hostingowy może być przyczyną problemów z szybkością witryny. Często firmy wybierają najtańszego dostawcę usług hostingowych bez sprawdzania, co dostają za swoje pieniądze. Decydując się na współpracę z agencją projektowania stron internetowych, taką jak nasza możesz przenieść się do jednego z naszych preferowanych dostawców usług hostingowych. Zajmiemy się zarządzaniem witryną, w tym aktywnie poprawiamy szybkość ładowania witryny i proaktywnie monitorujemy wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa.

Mapy witryn - Mapa witryny, znana również jako model szkieletowy, to coś, co każdy projektant stron internetowych powinien zaprezentować swoim klientom, dając w ten sposób wizualną mapę, dzięki której możesz zobaczyć, gdzie „zamieszka” każda strona witryny. Co najważniejsze, organizacja mapy witryny jest również wykorzystywana przez Google jako sposób poruszania się po witrynie. Pozwala to projektantom stron internetowych na tworzenie od podstaw doświadczenia związanego z SEO, ponieważ mogą używać mapy witryny do wskazywania stron, które mają priorytet. Twój projektant stron internetowych powinien stworzyć mapę witryny, która jest czymś więcej niż tylko pokazem – powinna być praktycznym narzędziem do prowadzenia użytkowników i narzędzi indeksujących wyszukiwarki Google przez witrynę i tworzenia logicznej podróży. Mówiąc prościej, jeśli Twój projekt strony internetowej nie angażuje użytkowników, Twoje wysiłki w zakresie SEO zawodzą. Dobra użyteczność jest wszystkim: im lepiej Twoja witryna działa w celu zaspokojenia potrzeb użytkownika lub klienta, tym lepiej Google dostrzeże jej zdolność do rozwiązywania zapytań wyszukiwania. Podsumowując, z racji tego że SEO nadal zmierza w kierunku intencji użytkowników i skutecznego rozwiązywania zapytań, znaczenie skutecznego projektowania stron internetowych nigdy nie było tak wielkie, jak teraz. Dlatego nasza firma Exponet Bielsko-Biała bazując na swoim doświadczeniu oferuje najbardziej optymalne rozwiazania a wybierając projektanta stron internetowych, wybierz takiego, który rozumie wymagania SEO nowoczesnych stron internetowych. Dodanie elementów SEO z mocą wsteczną do witryny nigdy nie jest tak wydajne, jak byś sobie tego życzył.

Zaangażowanie w witrynie - Chociaż jest to trudniejsze do zdefiniowania, utalentowany projektant stron internetowych wie, jak przyciągnąć użytkownika do Twojej witryny i pozostać na niej, dopóki nie zostanie podjęte właściwe działanie (zwykle konwersja). Google może to rozpoznać jako „czas spędzony w witrynie” i używa tej metryki jako współczynnika rankingu dla dowolnego zapytania.

Warto przeczytać: